Ana Sayfa HAYAT Ben Aşık Mıyım?

Ben Aşık Mıyım?

Eğer daha önce aşık olmadıysanız aşık olup olmadığınızı nasıl anlarsınız? Bunun yanıtını bulabilmeniz zor. Ancak duygularınız ve hissettiklerinizi ölçümleyerek, aşık olup olmadığınız hakkında size yardımcı olabiliriz. Aşağıdaki soruları kendinize sorun.

1 – Fiziksel Tepkiler
Aşık olup olmadığınızı anlamanın en iyi yollarından biri fiziksel tepkilerdir. Onunla beraberken titriyor musunuz? Cildiniz kızarıyor mu? Terliyor musunuz? Heyecanlanıyor musunuz? Ayırılırken endişe ve üzüntü hissediyor musunuz? Midenize ağrılar ve kıramplar giriyor mu? Boğazınıza yumru tıkanmış gibi hissediyor musunuz? Sürekli gülümsüyor musunuz? Arada sıcaklık hissediyor musunuz? Bu fiziksel tepkilerin tümünü yaşıyorsanız, o zaman aşık olduğunuzu söyleyebiliriz. Bu tepkilerin tümü aşkın göstergesidir.

2 – Endişeli misiniz?
Aşk her zaman beraberinde endişeyi de getirir. Sevdiğimiz kişiler için her zaman endişe duyarız. Geç kalınca “Acaba kaza mı geçirdi” diye düşünürsünüz. Aşık olunca bu duygu daha da yoğunlaşır. Ancak hiçbir zaman takıntılı bir şekilde endişelenmeyin. Bunun yerine sizin ve karşınızdaki kişiinin mutlu olmabilmesi için yani olumlu yöndeki olaylar için endişe ve heyecanı taşıyın.

3 – Dünya aşkınızı bilsin mi istiyorsunuz?
Aşık çiftler, aşklarının bütün dünya tarafından bilinmesini ister. Öyle yoğun duygular yaşanır ki, bütün nefesinizle “Seni seviyorum” diye bağırmak istersiniz. Gerçek aşk mutluluktur. Sevdiğinle birlikteyken hissedilen mutluluk duygusudur.

4 – Her şey onu mu hatırlatıyor?
Aşık olunca, her şey size sevgilinizi hatırlatır. Kahve içerken, onun nasıl kahve içtiği, yolda giderken bir den onun kokusunu duyarsınız. Bir ayakkabı veya bir kravat, onu size hatırlatabilir.

5 – Pozitif Düşünüyor musunuz?
Aşkın gözü kördür derler. Bu doğrudur. Birine aşık olmak, (çoğunlukla) renkli gözlükle karşınızıdaki görmek anlamına gelir. Öyle bir noktaya gelir ki, karşınızdaki kişinin hiçbir kusurunu göremezsiniz. Karşınızdaki kişinin herşeyi doğru ve güzel yaptığına inanırsınız. Karşınızdaki kişi hiçbir şekilde yanlış veya hatalı bir şey yapmıyordur.

6 – Duygularınızı dile getiriyor musunuz?
Karşınızdaki kişiye duygularanızı sözlerle veya davranışlarınızla ifade ediyor musunuz? Eğer aşıksanız, bunu sürekli yapıyor olmanız lazım.

7 – Kendinizi çok iyi hissediyor musunuz?
Aşık kişiler, hele aşkları karşılıklı ise kendilerini bulutların üzerinde uçuyor gibi hissederler. Sevdiğinizle birlikteyken, bir milyon dolar kazanmış gibi mutlusunuzdur. Bu duygularını yaşıyor ve kendinizi çok iyi hissediyorsanız, aşıksınızdır.

8 – Baskı hissediyor musunuz?
Birçok romantik bir ilişkinin, bir sonraki seviyesinde bazı baskılar başlar. Kişi bazı konularda kendini baskı altında hisseder. İşinizde geçirdiğiniz vakit ve seks gibi konularda… Üzerinizde böyle bir baskı histemiyorsanız, işler yolunda gidiyor diyebiliriz. Aşık olduğunuzda, üzerinde kurulacak bir baskı sizi seçim yapmak zorunda bırakabilir. Bu da bir süre sonra sizi mutsuzluğa götürebilir.

9 – Ölçülü kıskançlık hissediyor musunuz?
Yeni bir ilişkiye başlamak ve eski ilişkilerin üzerini öltmek zaman ister. Bu dönemde ölçülü ve sağlıklık kıskançlıklar yaşanabilir. Bu duygunuzu karşı tarafa doğru bir şekilde yansıtmanız gerekir. Karşınızdaki kişiye güvenmeniz gerekir. Sağlıklı bir ilişki için bu güven duygusunu karşılıklı olarak oluşturmak zorundasınız.

Paylaşın!

Bir Cevap Yazın

İlgili Makaleler

Aşk ve İlişkiler İle İlgili Acayip Gerçekler

Aşk ve ilişkileri bilimsel çalışmalarla açıklamak imkansız. Neden birilerine aşık olurken başka birine aynı...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,444BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Mutfağınızda Elbise Askısını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Kıyafetlerinizi asmak için kullandığınız askıları neden mutfağınızda da kullanmayasınız! Elbise askısı, mutfakta hayatınızı kolaylaştırabileceği gibi, çok da estetik görünebilir. Evinizde pratik, değişik uygulamalar yapmayı seviyorsanız,...

Çarşafların Bozulması Nasıl Önlenir?

Özellikle kadınların en önemli problemleri arasında yer alan dağınık çarşaflar, nedeni bilinen sorunların başında gelmektedir. Çarşafların dikkatsizce serilmesi, kumaş türlerinin değişik olması, yatakta meydana...

Biber, Tuz ve Limon: Mucize Bir Tedavi!

Biber, tuz ve limon çok lezzetli bir salata sosu yapabilir, ancak başka birçok amaç için de kullanılabilir. Limon, karabiber ve tuz kombinasyonu Limon suyu geleneksel tıpta...

Soğuk Su İle Duş Almanın 6 Faydası

Düzenli olarak buz gibi bir duş almanın çok iyi olduğunu biliyor muydunuz? Sıcak duşunuza veda etmek çekici gelmeyebilir, ama buna değer. Su sıcaklığının birkaç...
Paylaşın!