Ana Sayfa ÇOCUK Bebeğinizin Başındaki Kabukları Yok Etmenin Yöntemleri

Bebeğinizin Başındaki Kabukları Yok Etmenin Yöntemleri

Bebeklerin başlarında sık sık rastlanan sorunlardan biri pullanma ve kabuklanmadır. Bu sorun kafa derisinin yanısıra vücudunun başka yerlerinde de görülebilir. Bebeğinizin başında kırmızılık ve kaşıntıya neden olan bu sorundan kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemler vardır.

  1. Pullu deriyi alın

Bebeğinizin saçında elinizi gezdirin ve parmaklarınızla pullu deriyi kaldırın. Bunu yaparken çok nazik olmaya dikkat edin.

  1. Vazelin sürün

Etkilenen alan üzerinde Vazelin sürün ve gece boyunca bırakın. Bebek uyurken kafa derisindeki sert pullar yumuşar. Sabah bebe şampuanı ile saçını yıkayın ve yumuşak bir havlu ile bebeğinizin cildini silin.

  1. Shea Yağı

Etkilenen alan üzerine shea yağı sürün ve 20 dakika bekletin. Bebek şampuanı ve ılık suyla bebeğin kafasını yıkayın. Sonradan yumuşak bir havluyla hafifçe bölgeyi silin.

  1. Bitkisel Yağ

Etkilenen alana bitkisel yağ sürün ve bir süre bekletin. 2 saat sonra başını yıkayın ve yavaş dairesel hareketlerle yumuşak bir bez ile silin. Bu yöntem baş bölgesi pullanması için etkilidir.

  1. Hindistan cevizi yağı

Etkilenen alan üzerinde bazı hindistan cevizi yağı sürün ve gece boyunca bırakın. Sabah bebeğin kafasını yıkayın ve küçük bir tarak kullanarak saçlarını fırçalayın. Hindistan cevizi yağı ölü derileri çıkarmak için çok etkilidir.

  1. Zeytinyağı

Etkilenen alan üzerinde bazı zeytinyağı sürün. Bu yağ, E vitamini bakımından zengindir bu nedenle deri enfeksiyonunun her türlü tedavisinde yardımcı olur. 15-20 dakika tutun. Bebeğinizin saçını şampuanlarken, pullar kendiliğinden dökülmeye başlayacaktır.

  1. İnce Dişli Tarak

Bebe yağı ile bebeğinizin saç derisine masaj yapın. Ardından ince dişli bir tarakla tarayın. Bu uygulamayı çok yavaş bir şekilde yapın. Her hafta birkaç kez uygulayabilirsiniz.

  1. Tea Tree Oil

1 ölçü çay ağacı yağı 10 ölçü badem yağını karıştırın ve bebeğin başına sürün 15-20 dakika bekletin. Ardından bebeğin saçını şampuan ile yıkayın.

  1. Hidrokortizon Krem

Bebeğizin saçlı derisine gece ve sabah banyodan sonra hidrokortizon krem ​​uygulayın.

Not: bu steroid içerdiğinden hidrokortizon kreminin aşırı kullanımı zararlı olabilir.

  1. İlaçlı Şampuan

Bebeğin kafasını yıkamak için bazı anti-kepek şampuanı kullanın. Böylece saçındaki pullanmayı bir süre sonra yok edebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

TAGGED Articles

Bebeklerdeki Kabızlık Sorununu Evde Çözümleyin

Kabızlık özellikle bebeklerde, tedavisi zor bir problemdir. Ebeveynler için ağrı içinde kıvranan bebeklerini görmek...
253,471BeğenenlerBeğen
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popular

Saçınızı, Güneş, Klor ve Tuzlu Suya Karşı Nasıl Korursunuz?

Güneş, klor, tuzlu su... Yazın en güzel parçaları, saçlarımızda tam bir karmaşa yaratabilir. Saçlar kurur, rengi soluklaşır.. Peki ne yapılması gerekiyor? Havuza girmenize rağmen...

Çok Farklı Çiçek Kurutma Yöntemleri

Çok sevdiğiniz veya sizin için anlamı olan çiçekleri kurutup saklamak isteyebilirsiniz. Bir buket çiçeği nasıl bozulmadan en sağlıklı biçimde kurutabilirsiniz. İşte çok farklı çiçek...

Elektrikli Ocaktaki Yanık Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Elektrikli cam ocağınızda yanık izleri oluştuğunda, lekeleri hızlı bir şekilde temizlemek önemlidir. Aksi takdirde lekelerin kalıcı hale gelme riski olabilir. Peki, cam ocağınızı çizmeden...

Tuvalet İçin Koku Giderici Sprey Tarifi

Tuvalete gittikten sonra geride kalan kokuyu yok etmek için, tuvaleti bir süre havalandırmak gerekir. Özellikle kış aylarında tuvalet penceresini açmak, evin de soğumasına neden...