Ana Sayfa GÜZELLİK Kuru Ciltler İçin En İyi Vücut Yağları

Kuru Ciltler İçin En İyi Vücut Yağları

Cilt kuruluğu, sadece cildinizin pul pul dökülmesine neden olmaz aynı zamanda daha hızlı yaşlanma riskini artırır. Fazla para harcamadan, vücudunuzu nemlendirmek için yağların mucizevi özelliklerini kullanabilirsiniz.

Vücudunuz kuruysa, aşağıda listelediğimiz yağlardan yaralanabilirsiniz. Kolayca hazırlayabileceğiniz yöntemlerden biri sizin cildinize de iyi gelebilir.

1. Zeytinyağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Kurulandıktan sonra cildinize masaj yaparak zeytinyağı sürün. Yağı 15 dakika bekletikten sonra bir havluyla temizleyin. Haftada 3-4 kez zeytinyağını kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı, uzun süre cildinizi nemli tutma özelliğine sahiptir. Zeytinyağı, ayrıca çok çeşitli vitaminler, mineraller içerir ve cilt hasarını önleyen zengin bir antioksidan kaynağıdır. Esansiyel yağları evinizde kendiniz yapın

2. Hindistan cevizi yağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Kurulandıktan sonra, birkaç dakika süreyle cildinize Hindistan cevizi yağı ile masaj yapın. Yağı 15 dakika bekletin ve bir havluyla temizleyin. Bunu haftada üç kez yapabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı, bakterileri ve mikropları öldürmeye yardımcı olan güçlü antibakteriyel özelliklere sahiptir. Aynı zamanda en nüfuz edici yağlardan biridir ve cildinizi derinlemesine nemlendirir. Saf, soğuk preslenmiş Hindistan cevizi yağı da sivilceden kurtulmak yardımcı olabilir.

3. Shea yağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Cildiniz hala nemliyken, hafif dairesel hareketlerle shea yağını cildinize sürün. Yağı yaklaşık 10-15 dakika bekletikten sonra hafifçe havluyla kurulayın. Bunu her gün uygulayabilirsiniz. Saç tiplerine göre kullanılması gereken esansiyel yağlar

Shea yağı, zengin bir A vitamini kaynağıdır ve aynı zamanda mükemmel bir nemlendiricidir. Yeni oluşan gerilmeler, kırışıklıklar ve düzensiz ciltlerle savaşmak için etkili bir yoldur. Cildinizi daha uzun süre nemlendirir.

4. Argan yağı
Cildinizde özellikle kuru olan bir bölge varsa yıkayın ve kurulayın. Birkaç damla Argan yağı alın ve etkilenen kuru bölgelere masaj yaparak sürün. Cildinizin yağı emmesini sağlayın. Bunu her gün yapabilirsiniz.

Argan yağı, cildinizi nemlendirmek için en iyi malzemelerden biridir. Cildinizi derinlemesine nemlendirmekle kalmaz, aynı zamanda tahriş, kaşıntı ve kızarıklık gibi sorunları yatıştırır. Cildinizin yağ dengesini geri kazanmanıza yardımcı olurken, aynı zamanda cilt tonunuzu da düzeltir.

5. Sandal ağacı yağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Kurulandıktan sonra, 3-4 damla sandal ağacı yağı ve 4 yemek kaşığı badem yağını karıştırın. Karışımı cildinize masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekletin. Yağı bir havluyla temizleyin. Bunu haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz. Horlamayı durdurmak için esansiyel yağlar

Sandal ağacı yağı, cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur. Bu tıbbi yağ, cilt problemlerini tedavi etme yeteneği nedeniyle uzun süredir kullanılmaktadır. Kaşıntı ve kızarma gibi sorunların giderilmesinde hasarlı cildin onarılmasına yardımcı olur.

6. Jojoba yağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Kurulandıktan sonra masaj yaparak jojoba yağını cildinize sürün. Yağı 15 dakika bekledikten sonra bir havluyla temizleyin. Bunu her gün uygulayabilirsiniz.

Jojoba yağı, en popüler cilt yağlarından biridir. Bu popülerlik, cildimiz tarafından üretilen sebumun büyük ölçüde benzer yapısına borçludur. Bu yağın düzenli kullanımı yağ dengesinin yeniden sağlanmasına yardımcı olur ve ayrıca cilt tonunu ve dokusunu iyileştirir.

7. Lavanta yağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Kurulandıktan sonra, 4 damla lavanta esansiyel yağı ile 4 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın ve karışımı cildinize masaj yaparak sürün. 15 dakika bekledikten sonra, bir havluyla yağı temizleyin. Bunu her gün yapabilirsiniz. Selülitleri yok etmek için en etkili esansiyel yağlar

Lavanta esansiyel yağı, hoş kokusu ve sayısız güzellik faydaları nedeniyle, kozmetik uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Yağ, lekeleri ve yaraları geçirirken, cildinizin sağlıklı kalmasına yardımcı olur.

8. Badem yağı
Gözeneklerinizi açmak ve temizlemek için ılık su ile duş alın. Sonra soğuk su ile yıkanın. Kurulandıktan sonra cildinize badem yağını masaj yaparak sürün. Yağı 15 dakika bekletin ve sonra havluyla silin. Bunu her gün yapabilirsiniz.

Badem yağı ile ilgili en iyi şey, yapışkan olmaması ve cildinize doğrudan girmesi, nemlendirmesidir. Yağ, ciltte kuruluğu önlemek ve saçınızı sağlıklı tutmak için birçok kozmetik ürününde sıklıkla kullanılır.

9. Üzüm çekirdeği yağı
Cildinizin kuru olan kısımlarını yıkayın ve temizleyin. Kuru bölgeye üzüm çekirdeği yağını masaj yaparak sürün. Cildinizin yağı emmesini sağlayın. Bunu her gün uygulayabilirsiniz. Sırt ağrısını gidermek için en etkili 10 esansiyel yağ

Üzüm çekirdeği yağı, önemli bir cilt besin maddesi olan mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Bu yağ, cildinizin, ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü en aza indirmesi için ihtiyaç duyduğu besin takviyesine yardımcı olur.

Paylaşın!

İlgili Makaleler

Sahte Esansiyel Yağı Nasıl Anlayabilirsiniz?

Esansiyel yağların, sağlık ve güzellik için çok fazla kullanım alanı ve yararları var. Ancak,...

Kuru Cilt Hızlı Nasıl Onarılır?

Kuru cilt, nemi daha hızlı yitirdiği için erken yaşlanmış görünen kırmızı ve kaşıntılı deriye...

Yanıklar İçin Kullanılabilecek Uçucu Yağlar

Pek çok kişi yanıklar için uçucu yağlar kullanmayı tercih eder. Çünkü bu rahatlatıcı, tamamen...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,444BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Sahte Esansiyel Yağı Nasıl Anlayabilirsiniz?

Esansiyel yağların, sağlık ve güzellik için çok fazla kullanım alanı ve yararları var. Ancak, satın aldığınız esansiyel yağın, saf, gerçek bir olduğundan emin misiniz?...

Kör Makası Basit Bir Yöntemle Tekrar Keskinleştirin

Kullandıkça körelen makasları atmak ya da bileyci aramak yerine evde kolayla keskinleştirebilirsiniz. Körelen bir makasla, bir kağıdı ya da kumaşı kesmek için mücadele vermek gerekir....

Mutfağınızda Elbise Askısını Nasıl Kullanabilirsiniz?

Kıyafetlerinizi asmak için kullandığınız askıları neden mutfağınızda da kullanmayasınız! Elbise askısı, mutfakta hayatınızı kolaylaştırabileceği gibi, çok da estetik görünebilir. Evinizde pratik, değişik uygulamalar yapmayı seviyorsanız,...

Çarşafların Bozulması Nasıl Önlenir?

Özellikle kadınların en önemli problemleri arasında yer alan dağınık çarşaflar, nedeni bilinen sorunların başında gelmektedir. Çarşafların dikkatsizce serilmesi, kumaş türlerinin değişik olması, yatakta meydana...
Paylaşın!