Ana Sayfa SAĞLIK Vertigo İçin En İyi 10 Ev İlacı

Vertigo İçin En İyi 10 Ev İlacı

Vertigo, kronik baş dönmesinin en sık görülen tipidir. Teşhis koymanın kolay olmadığı vertigo hastalığı, rahatsız edici ve tehlikeli olabilir. Eğer Vertigo teşhisi konulmuşsa, evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle hastalıkla daha kolay başa çıkabilirsiniz.

Sürekli baş dönmesi, denge kaybı gibi sorunlar Vertigo’nun en belirgin özellikleridir. Sorunu tamamen çözmese de, işe yarayabilecek doğal ilaçlarla sorunları hafifletebilirsiniz.

Vertigo için ev ilaçları nelerdir?

C vitamini
Çalışmalar, C vitamini tüketiminin Vertigo’nun belirli semptomlarında azalma sağladığını ortaya koymuştur. Beslenmenize daha fazla C vitamini içeren gıdalar ekleyerek faydalarından yararlanabilirsiniz.

Sarımsak
İç kulak enfeksiyonları veya sorunları için en iyi ilaçlardan biri sarımsaktır. Kıyılmış sarımsağı susam yağında kahverengi olana kadar kavurun. Kavrulan sarımsakları yağdan alın ve yağı bir göz damlasına koyun. Yağı, kulağınıza göz damlasıyda damlatın.

Sarımsak ve susam yağının antioksidan ve antibakteriyel kombinasyonu enfeksiyonu temizleyebilir ve dengenizi geri kazanmanıza yardımcı olabilir.

Kişniş tohumu
Bazı vertigo semptomları, vücutta bilişsel fonksiyonun yavaşlamasına veya yanmasına neden olan mineral eksikliğine bağlı olarak ortaya çıkabilir. Kişniş tohumları, vücudun çalışması gereken çok önemli minerallerin yanı sıra, besin maddeleri ile doldurulur. Bir gece boyunca tohumları ıslatın ve sabah elde edilen karışımı için.

Akupresür
Akupresür geleneksel Çin tıbbının bir parçasıdır ve vertigo semptomlarını doğrudan etkilediğine inanılan bir dizi strateji ve baskı noktası içerir.

Zencefil çayı
Vertigo hastalığında baş dönmesiyle birlikte mide bulantısı da yaşanır. Mide bulantısını geçirmek için zencefil çayı içilebilir.

Su
Beslenmede su eksikliği, baş dönmesi yapabileceğinden Vertigo semptomlarına neden da olabilir. O nedenle her gün düzenli olarak su tüketmeye özen gösterin.

Badem
Bademdeki B ve E vitamini doğrudan vertigo semptomlarını iyileştirme ile bağlantılıdır. Bademleri gece boyunca ıslatın ve öğüterek su ya da süt ile karıştırarak için.

Uyku
Kronik Vertigo’dan muzdarip olan birçok insan, uyku sorunlarından şikayetçidir. O nedenle düzenli ve iyi bir uyku almaya dikkat edin.

Kafa masajı
Başa yapılan masaj, başın önemli kısımlarında dolaşımı harekete geçirebilir ve ayrıca rahatlama sağlar.

Tuz
Yukarıda belirtildiği gibi, susuzluk baş dönmesinin en önemli nedenlerinden biridir ve vücudunuzda ne kadar fazla tuz varsa, vücut daha fazla su tutar. Vertigo hastasıysanız tuzdan uzak durmanızda fayda var.

Paylaşın!

İlgili Makaleler

Cildinizi Yenileyecek C Vitamini Serumu

Güneş hasarı, yaş, eski sivilce izleri ... Bunların hayatımızın farklı bölümlerinde cildimize hasar veren...

Dikkatli ve Ölçülü Yenilmesi Gereken 10 Zehirli Gıda

Hergün birçok tehlike ile karşı karşıyayız. Ancak bu tehlikelerin en büyüklerinin masamızda olduğunu biliyor...

Sıcak Basmaları İçin 5 Güvenli Çözüm

Sıcak basması, kadınların menopoz dönemlerinde yaşayabilecekleri en yaygın sorunlardan bir tanesidir. Yapabileceğiniz basit uygulamalarla...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,444BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Üzüm Şırası Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında buz gibi şıra mükemmel bir içecektir. Sıra artık günümüzde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş bir içecektir. Şıra, şerbet ve şuruptan farklı bir içecektir,...

Cildinizi Yenileyecek C Vitamini Serumu

Güneş hasarı, yaş, eski sivilce izleri ... Bunların hayatımızın farklı bölümlerinde cildimize hasar veren nedenler. Bununla birlikte, cildimiz hakkında en iyi şeylerden biri, kendisini...

Sahte Esansiyel Yağı Nasıl Anlayabilirsiniz?

Esansiyel yağların, sağlık ve güzellik için çok fazla kullanım alanı ve yararları var. Ancak, satın aldığınız esansiyel yağın, saf, gerçek bir olduğundan emin misiniz?...

Kör Makası Basit Bir Yöntemle Tekrar Keskinleştirin

Kullandıkça körelen makasları atmak ya da bileyci aramak yerine evde kolayla keskinleştirebilirsiniz. Körelen bir makasla, bir kağıdı ya da kumaşı kesmek için mücadele vermek gerekir....
Paylaşın!