Ana Sayfa HAYAT PRATİK Yüzüğünüz Parmağınıza Sıkıştıysa, Bu Yöntemleri Deneyin

Yüzüğünüz Parmağınıza Sıkıştıysa, Bu Yöntemleri Deneyin

Parmaklarınız şiştiyse ya da kilo aldıysanız, parmağınızda rahatlıkla dönen yüzüğünüzü çıkarmanız çok zor olabilir. Bazı basit yöntemlerle sıkışan yüzüğü parmağınızdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Yüzüğünüz parmağınızdan çıkmıyorsa çok fazla zorlamayın. Parmağın tahriş olmasına ya da daha fazla şişmesine neden olabilirsiniz. Sıkışan yüzüğü parmağınıza zarar vermeden kolayca çıkarmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

1- Yağlama

Parmakta sıkışan yüzüğü çıkarmanın en basit yöntemlerinden biri parmağı yağlamaktır. Zeytinyağı ve bebek yağı gibi ürünlerle parmağı kayganlaştırıp, yüzüğü çıkarabilirsiniz.

2- Sıvı bulaşık sabunu

Parmağınızı kayganlaştırmak için bulaşık sabunu da şe yarar. Parmağınıza biraz sıvı bulaşık sabunu sürün ve yüzüğü kayganlaşan parmaktan zorlamadan çıkarın.

3- Vücut losyonu

Elleriniz için yağ ya da bulaşık sabunu kullanmak istemiyorsanız, vücut losyonu da kullanabilirsiniz. Vücut losyonunu parmağınıza sürün ve zorlamadan yüzüğü parmağınızda döndürerek çıkarın.

4- Diş ipi veya ince ip

Diş ipi veya herhangi bir ince ip, sıkışmış bir halkayı çıkarmak için kullanılabilir.

Diş ipinin bir ucunu yüzüğün altına geçirin. Diş ipini yüzüğün altına kaydırmak için yer yoksa, parmağınızla yüzük arasında boşluk oluşturmaya yardımcı olması için bir kürdan kullanın. Sonra ipi parmağınıza iyice sarın. Kan dolaşımını etkilememek için çok sıkı sarmamaya özen gösterin.

Yüzüğün altına giren ucu tutun ve diş ipini aynı yönde çözmeye başlayın.

Yüzük, ipi çözdüğünüzde diş ipi üzerinde hareket edecek ve çıkacaktır.

5- Soğuk su

Soğuk su, elinizin sıcaklığını düşürür, parmağın şişliği iner ve yüzüğü çıkarmanızı kolaylaştırır.

Bir kabı buz eklediğiniz soğuk suyla doldurun. Parmaklarınız suya batırın ve birkaç dakika veya dayanabildiğiniz kadar bekleyin. Elinizi sudan çıkarın ve yüzüğü parmağınızdan zorlamadan çıkarın.

6- Elinizi yükseğe kaldırın

Parmağınız şiştiği için yüzük parmağınızdan çıkmıyorsa, ellerinizi yukarı kaldırmak parmaklarınıza kan akışını azaltmaya yardımcı olur ve şişkinliği azaltır.

Elinizi omuz seviyenizden yukarı kaldırın ve parmağınızdaki şişliğin gitmesi için 5 ila 10 dakika kadar bekleyin. Sonra elinizi indirin ve yüzüğü zorlamadan çıkarın.

TAGGED Articles

Yüzüğünüz Parmağınıza Sıkıştıysa, Bu Yöntemleri Deneyin

Parmaklarınız şiştiyse ya da kilo aldıysanız, parmağınızda rahatlıkla dönen yüzüğünüzü çıkarmanız çok zor olabilir....
253,471BeğenenlerBeğen
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popular

Saçınızı, Güneş, Klor ve Tuzlu Suya Karşı Nasıl Korursunuz?

Güneş, klor, tuzlu su... Yazın en güzel parçaları, saçlarımızda tam bir karmaşa yaratabilir. Saçlar kurur, rengi soluklaşır.. Peki ne yapılması gerekiyor? Havuza girmenize rağmen...

Çok Farklı Çiçek Kurutma Yöntemleri

Çok sevdiğiniz veya sizin için anlamı olan çiçekleri kurutup saklamak isteyebilirsiniz. Bir buket çiçeği nasıl bozulmadan en sağlıklı biçimde kurutabilirsiniz. İşte çok farklı çiçek...

Elektrikli Ocaktaki Yanık Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Elektrikli cam ocağınızda yanık izleri oluştuğunda, lekeleri hızlı bir şekilde temizlemek önemlidir. Aksi takdirde lekelerin kalıcı hale gelme riski olabilir. Peki, cam ocağınızı çizmeden...

Tuvalet İçin Koku Giderici Sprey Tarifi

Tuvalete gittikten sonra geride kalan kokuyu yok etmek için, tuvaleti bir süre havalandırmak gerekir. Özellikle kış aylarında tuvalet penceresini açmak, evin de soğumasına neden...