Ana Sayfa SAĞLIK Omuz Ağrısı İçin 5 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

Omuz Ağrısı İçin 5 Esansiyel Yağ ve Kullanımları

Özellikle kol gücü ile çalışanların sıklıkla yaşadığı omuz ağrılarını gidermek için, esansiyel yağlardan yararlanabilirsiniz. Ağrı çok şiddetli değilse, esansiyel yağlar ağrıyı hafifletebilir ya da tamamen geçirebilir.

Ağrılı kasları rahatlatmak için aromaterapi yağların kullanımı kolay ve etkilidir. Esansiyel yağlar, güçlü analjezik (ağrı giderici) ve anti-inflamatuar özellikler içerir. Eğer ciddi tıbbi bir yardım gerektirmeyen omuz ağrılarınız varsa, esansiyel yağlar size yardımcı olacaktır.

1. Lavanta yağı
Lavanta yağı, eklem ağrılarının tedavisinde en etkili esansiyel yağlardan biridir. Kas ağrılarını ve rotator manşet iltihaplarını hafifletmek için analjezik özelliklere sahiptir.

2. Nane yağı
Nane yağı, iç kullanım için güvenli olduğu düşünülen az sayıdaki esansiyel yağlardan biridir. Omuzdaki tendon yırtığını iyileştirmek için topikal kullanım için uygundur. Nane yağı, mükemmel bir masaj yağıdır. Boğaz kaslarınızı ve diğer ağrıları rahatlatabilir.

3. Papatya yağı
Papatya yağı, etkili bir anti-enflamatuardır. Birkaç damla papatya esansiyel yağı, rotator manşet ağrısından kurtulmanıza yardımcı olabilir. Yorgunluğu azaltmak ve vücudunuzun herhangi bir kısmındaki ağrıyı hafifletmek için sıcak banyonuza ekleyebilirsiniz.

4. Adaçayı yağı
Adaçayı yağı, sinir sistemi, astmatik durumlar, romatizmal ateş, depresyon ve vücuttaki ağrıları hafifletebilir. Kas krampları ve spazmın giderilmesinde yardımcı olduğu için masaj yağı olarak kullanılır. Güçlü bir rahatlatıcı bileşen içerir.

5. Mercanköşk yağı
Mercanköşk yağı, etkili bir ağrı kesici ve hafif yatıştırıcıdır. Mercanköşk yağı, omuzdaki tendon iltihabı ve diğer ağrılar için mükemmel bir seçim olabilir. Mercanköşk yağı, migren, uykusuzluk ve ishal tedavisinde kullanılabilir. Mercanköşk esansiyel yağını, sıcak bir banyoda kullanmak kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Omuz ağrısı için esansiyel yağlar nasıl kullanılır?
Yukarıda belirtilen esansiyel yağlardan herhangi birini 2-3 damla jojoba veya diğer taşıyıcı yağlara ekleyerek kullanabilirsiniz.

Ağrıdan kurtulmak için yağları omzunuz, boynunuz, üst kolunuz ve koltuk altı bölgenizi ovmak için kullanın.

Yağı omuza uyguladıktan sonra, yaklaşık 10 ila 15 dakika boyunca bir sıcak su şişesi veya ısıtma pedi yerleştirin. Yağın omuz eklemine nüfuz etmesini sağlar.

Ağrıyı doğal olarak iyileştirmek için günde 2-3 kez tedaviyi tekrarlayın.

Paylaşın!

İlgili Makaleler

Yanıklar İçin Kullanılabilecek Uçucu Yağlar

Pek çok kişi yanıklar için uçucu yağlar kullanmayı tercih eder. Çünkü bu rahatlatıcı, tamamen...

Migren Ağrısı İçin Alnınıza Muz Kabuğu Yerleştirin!

Migren ağrısı en şiddetli ağrılardan biridir ve ağrıyı geçirmek de çok kolay değildir. Ağrıya...

Diz Ağrısı Tedavisinde Hint Yağı Nasıl Kullanılır?

Diz ağrısı tedavisi zor olan bir sağlık sorunudur. Bazen ilaçlar ve uygulanan tedavi yöntemleri...

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

253,444BeğenenlerBeğen
6,538TakipçilerTakip Et
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popüler

Üzüm Şırası Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında buz gibi şıra mükemmel bir içecektir. Sıra artık günümüzde neredeyse unutulmaya yüz tutmuş bir içecektir. Şıra, şerbet ve şuruptan farklı bir içecektir,...

Cildinizi Yenileyecek C Vitamini Serumu

Güneş hasarı, yaş, eski sivilce izleri ... Bunların hayatımızın farklı bölümlerinde cildimize hasar veren nedenler. Bununla birlikte, cildimiz hakkında en iyi şeylerden biri, kendisini...

Sahte Esansiyel Yağı Nasıl Anlayabilirsiniz?

Esansiyel yağların, sağlık ve güzellik için çok fazla kullanım alanı ve yararları var. Ancak, satın aldığınız esansiyel yağın, saf, gerçek bir olduğundan emin misiniz?...

Kör Makası Basit Bir Yöntemle Tekrar Keskinleştirin

Kullandıkça körelen makasları atmak ya da bileyci aramak yerine evde kolayla keskinleştirebilirsiniz. Körelen bir makasla, bir kağıdı ya da kumaşı kesmek için mücadele vermek gerekir....
Paylaşın!