Ana Sayfa HAYAT Sivrisinek Isırığı Kaşıntısını Geçirmenin En Basit Yolu

Sivrisinek Isırığı Kaşıntısını Geçirmenin En Basit Yolu

Yaz aylarının en sinir bozucu tarafı sivrisinekler tarafından ısırılmak olabilir. Sivrisinek ısırığı kaşıntısı dayanılmaz olduğunda, kaşıntıyı geçirmek için bir çare arıyorsanız, diş macunu en basit çözüm olacaktır.

Diş macununun, özellikle böcek ısırıkları sonucu oluşan kaşıntıya karşı etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Diş macunundaki bazı bileşenler kaşıntı ve şişliklerin giderilmesine yardımcı olur. Bunların başlıcaları mentol ve karbonattır.

Böcek ısırıklarının anlık sonuçlarından biri sıklıkla deride iltihaplanmadır. Mentol inflamasyonu hafifletir ve soğuma hissi verir. Ayrıca, diş macununun sıkılaştırıcı etkisi, cildinizin altındaki sıvıları çıkarmaya yardımcı olur. Bu da oluşan şişliğin geçmesine yardımcı olur.

Karbonat da, etkili bir sivrisinek ısırığı çözümüdür. Karbonat alkalidir ve kaşıntı cildinizde asidik reaksiyona bağlı olduğundan, karbonat kaşıntıdan kurtulmayı sağlayabilir.

Sivrisinek ısırığı kaşıntısı için diş macununu nasıl kullanacaksınız?

Sivrisinek ısırığı kaşıntısı olan bölgeye, ince tabaka bir diş macunu sürün ve kurumasını bekleyin. Sonra soğuk su ile yıkayın.

Eğer diş macunu etkisini göstermez ve kaşıntı devam ederse, elma sirkesi, cadı fındığı veya lavanta esansiyel yağı uygulayın. Bunlar sivrisinek ısırığı kaşıntısından kurtulmak için en etkili doğal ilaçlardır.

TAGGED Articles

Sivrisinekleri Uzak Tutmak Çok Kolay!

Yaz aylarında sıcak hava bir yandan sivrisinekler bir yandan hayatınızı çekilmez hale getirebilir. Sivrisinekleri...

Bu Mum Sivrisinekleri Sizden Uzak Tutacak

Yaz ayları gelip sıcaklar başlayınca sivrisinekler de kendilerini göstermeye başlar. Evinizde, bahçenizde ya da...

Sivrisinekleri Sizden Uzak Tutacak Tuzak

Yaz aylarını ne kadar seversek sevelim sivrisinekler çoğu zaman rahatsız edici oluyor. Neyse ki,...
253,462BeğenenlerBeğen
442TakipçilerTakip Et
236TakipçilerTakip Et

En Popular

Saçınızı, Güneş, Klor ve Tuzlu Suya Karşı Nasıl Korursunuz?

Güneş, klor, tuzlu su... Yazın en güzel parçaları, saçlarımızda tam bir karmaşa yaratabilir. Saçlar kurur, rengi soluklaşır.. Peki ne yapılması gerekiyor? Havuza girmenize rağmen...

Çok Farklı Çiçek Kurutma Yöntemleri

Çok sevdiğiniz veya sizin için anlamı olan çiçekleri kurutup saklamak isteyebilirsiniz. Bir buket çiçeği nasıl bozulmadan en sağlıklı biçimde kurutabilirsiniz. İşte çok farklı çiçek...

Elektrikli Ocaktaki Yanık Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Elektrikli cam ocağınızda yanık izleri oluştuğunda, lekeleri hızlı bir şekilde temizlemek önemlidir. Aksi takdirde lekelerin kalıcı hale gelme riski olabilir. Peki, cam ocağınızı çizmeden...

Tuvalet İçin Koku Giderici Sprey Tarifi

Tuvalete gittikten sonra geride kalan kokuyu yok etmek için, tuvaleti bir süre havalandırmak gerekir. Özellikle kış aylarında tuvalet penceresini açmak, evin de soğumasına neden...