Bebeğinizin Diş Çıkarma Ağrılarını Hafifletebilirsiniz

0

Bebeğiniz ilk dişini çıkarması kesinlikle çok sevindirici bir haberdir. Ancak bu durum kısa bir süre içinde hem bebek için hem de annne-baba için sıkıntılı bir hal alabilir. Çünkü bebeklerin büyük bölümü diş çıkarırken çok sıkıntı çekerler. Uykusuz gecelerin başlangıcı olur. Piyasada diş çıkaran bebeklere sürmek için jeller bulunuyor. Ama siz doğal yöntemler kullanmak istiyorsanız işte size önerilerimiz:

  1. Zencefil

Zencefil anti-inflamatuar özellikleri sebebiyle diş çıkarma ağrılarını yetiştirir. Zencefili küçük parçalar halinde kesin ve bebeğinizin diş etlerini hafif bir şekilde ovun.

  1. Masaj

Çok nazik bir şekilde bebeğin diş etlerine yapacağınız masaj etkili olabilir. Bunun için ellerinizi çok iyi bir şekilde yıkayın ve parmağınızla bebeğinizin diş etlerine masaj yapın.

  1. Emzirme

Diş çıkaran bebeklerin diş eti acısını en iyi geçiren yöntemlerden biri emzirmedir. Bu sayese hem bebeğinizin karnı dolar hem de diş etlerine masaj yapılmış olur.

  1. Karanfil

Karafili değirmende iyice öğütün ve suyla karıştırarak bir hamur haline getirin. Bu hamuru bebeğin diş etlerine sürün. Alternatif olarak aynı şekilde karanfil yağı da kullanabilirsiniz. Ancak karanfili yağını su ile seyreltin.

  1. Zeytinyağı

Yarım yemek kaşığı Zeytinyağını alın ve bebeğin diş etlerine sürün.

  1. Arpa Suyu

Yaklaşık 30-40 dakika suyun içinde arpayı kaynatın ve bu karışımı süzün. Soğuduktan sonra bebeğinize verin. Diş etlerinin ağrısını gidermekte çok yararlı bir çözümdür.

  1. Badem

Bademi öğütün ve suyla karıştırarak bir macun haline getirin. Parmak veya bir pamukla bebeğin diş etlerine sürün. Bebeğin rahatlamasını sağlayacaktır.

  1. Dondurulmuş Gıdalar

Dondurulmuş besinler, bebeğin diş etlerindeki ağrıyı hafifletir. Bunun için Yoğurt, elma, havuç, muz ve salatalık gibi soğutulmuş ve sert gıdalar size yardımcı olabilir.

  1. Diş çıkarma oyuncakları

Çocuğunuz diş çıkarırken, diş etlerini kaşıma ihtiyacı duyar. Bunun için diş çıkarma oyuncaklarını eline verebilirsiniz.

  1. Soğuk Kaşık

Bir süre buzdolabında bir çelik kaşık tutun. Bebeğinize verin. Hem diş etlerini kaşıyacak hem de soğuk diş etlerindeki ağrıyı hafifletecektir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.