Bebek Bakıcınız için 10 Önemli Öneri

0

bebe-bakici
İşe yeni başlayan bebek bakıcınızın evin detaylarını öğrenmesi ve çocuğunuzun özelliklerini tanıması çok önemlidir. Çocuk bakıcınızın işe ilk başladığı gün, aşağıdaki 10 öneriyi uygulamanızı öneririz.

1. Ev turu: Bakıcınız geldiğinde kısa bir ev turu ile ona evi tanıtın. Evde bilmesi gereken yerleri gösterin: Anahtarlar/kilitler, ısıtma/soğutma sistemleri, bebek izleme kamerası, telefonların bulunduğu yerler.
2. Oda Turu: Çocuğun bulunduğu odayı tanıtarak, bebek bezlerinin, pijamaların, uyku öncesi kitapların/oyuncakların bulunduğu yerleri gösterin.
3. Diğer Alanlar: Bakıcınıza mutfağı tanıtın, TV ve banyodaki cihazların nasıl çalıştığını gösterin. Onlara neleri yapabileceklerini ve neleri yapmamaları gerektiğini belirtin. (örneğin: ev telefonunun kullanım kurallarını, neleri yiyebileceğini) nelerin yasak olduğunu açıklayın. (örneğin: sigara içmek, erkek arkadaşlar vs)
4. Rutin işler: Her uyku zamanında rutin olarak yapılması gerekenleri açıklayın; uyku saatini, hikaye okuma zamanını, diş fırçalamayı, şişelerin ve uykuya yardımcı oyuncakların olması gereken yerlerini belirtin.
5. Sakinleştirme Yöntemleri: Çocuğunuz akşamları uyanan bir çocuksa bunu bakıcınıza bildirin ve sakinleştirme yöntemlerini açıklayın.
6. Bakıcınız için hazırladığınız kontrol listesini tekrar gözden geçirin: Bakıcı için hazırladığınız kontrol listesini bakıcınız ile gözden geçirip, başka sorusu olup olmadığını sorun.
7. İptaller: Asla hasta bir çocuğu bakıcı ile bırakmayın. Eğer iptal etmeniz gereken bir programınız varsa bunu çok erkenden yapın.
8. Zaman Ayarlamaları: Bakıcınıza, yaklaşık olarak saat kaçta evde olacağınızı bildirin. Eğer geç kalıyorsanız, ona telefon edin veya cep telefonu ile SMS mesaj atın.
9. Ödeme: Ödemeyi tam yapabilmek için gerekecek parayı bırakmayı unutmayın.
10. Güvenlik: Zor durumda kalırlarsa, kullanabilecekleri araçları veya taksiyi gösterin.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.