Çocuğunuzun Sırt Çantası Doğru Mu?

0

Hem ebeveyn hem de çocuk için bir sırt çantası seçmek zor olabilir. Ebeveynler, çocuklarının eşyalarını okula taşımak için rahat ve güvenli bir yol sunmak için sırt çantasına bakarken, çocukların farklı bir gündemi vardır. Hem sizin hem de çocuğunuzun isteklerini gözönüne alarak doğur bir sırt çantası seçilmelidir.

Kötü hazırlanmış veya yanlış takılan sırt çantaları yaralanmalar, sırt, omurganın sırt ve omuz kırıkları ile kontüzyonlarına neden olur. Çocuk, bedenleri halen gelişmekte olduğundan bu yaralanmalara özellikle açıktırlar. Çocuğunuzun favori sırt çantasını seçmesine izin vermeden önce seçimin güvenli olduğundan emin olmak için bazı basit yönergeleri düşünün:  Çocukların Beslenme Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

1. Doğru özellikleri seçin
Çocuğunuz doğru özelliklerin belirli bir logo veya markayla ilgili olduğunu iddia etse de, gerçekten önemli olan aşağıdakilerle donatılmış hafif bir sırt çantası seçmektir:

İki geniş yastıklı omuz askısı: Dar askılı çantalar omuz rahatsızlığına neden olabilir

Yastıklı arka bölüm: Sırt çantası içindeki yük artışından kaynaklanan rahatsızlığı önler, kalem gibi sivri nesnelerin sırtı rahatsız etmesini önler.

Birden fazla bölme: Ağırlık dağıtımında yardımcı olur.

Bel Kemeri: Vücut boyunca daha eşit ağırlık dağıtmak için

Tekerlekler: Tekerlekleri olan sırt çantaları, özellikle ağır yük taşınması gerektiren günler için kullanışlı olabilir Çocuklarınıza Para Biriktirme Alışkanlığı Kazandıracak 5 Yöntem

2. Doğru boyutu seçin
Yaralanma riskini azaltmak için uygun bir uyum sağlamak önemlidir. Uzmanlara göre sırt çantası çocuğunuzun sırtının uzunluğunun yüzde 75’inden fazlasını kapsamamalıdır. Yaklaşık olarak bel ve omuz arasında olmalı.

3. Doğru takın
Düzgün takılmaması halinde en ergonomik ve en iyi oturan sırt çantası tehlike oluşturabilir. Doğru kullanım için aşağıdaki adımları izleyin:

Hafifletin
Çocuk doktorları ve fizyoterapistler, dolu bir sırt çantasının çocuğunuzun vücut ağırlığının yüzde 15’inden daha fazla olmaması gerektiğini belirtiyorlar. Örneğin 30 kilogramlık bir çocuk için 4,5 kilogram. Şüphelendiğinizde çantayı tartın veya çocuğunuz taşımak için öne eğilip eğilmediğine dikkat edin. Çocuğunuzun çantası çok ağır olduğunda, hangi maddelerin gerekli olup olmadığını bulun. Çocuğunuz İçin Doğal Diş Macunu Yapın

Doğru kaldırın
Çocuklar okula gitme saati geldiğinde kapının önündeki çantayı alıp yürürler. Oysa sırt çantasını nasıl kaldırmaları gerektiğini mutlaka öğretin. Aski takdirde yanlış kaldırmaktan dolayı yaralanmalar meydana gelebilir. Sırt çantasını kaldırmak için diz çökün ve sırt yerine bacakları kaldırın. Sırt çantasının ağırlığını kontrol etmek için iki elinizle kaldırın ve bir kerede bir omuz askısını takın.

Düzgün giyin
Her iki kayışın da vücudun bir tarafına fazla gerilme uygulamaması hayati önem taşır. Kayışların çocuğunuzun bedeni için ayarlandığından emin olun, böylece sırt çantası sıkı oturur ancak aşırı sıkı olmaz. Çocuğunuzun sırtına en yakın yere ağır eşyaları yerleştirin, çünkü bunlar vücut desteğini gerektirir. Varsa, yükü daha eşit bir şekilde dağıtmaya yardımcı olmak için bel kayışını kullanın. Doğru şekilde giyildiğinde, çanta arkada ortada eşit şekilde durmalıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.