Çocuklar İçin Doğal Yüz Boyasını Evde Yapabilirsiniz

0

Çocuklar boya kullanmayı çok severler. Sizin de çocuğunuz boyamayı ve özellikle de kendini boyamayı seviyorsa, kimyasal içeren boyalardan uzak tutmaya çalışın. Eğer başa çıkamıyorum diyorsanız, çocuğunuz için boyayı kendiniz hazırlayın. Böylece en azından doğal ve kolay çıkabilen boyalar kullanmış olacaktır.

İhtiyacınız olan malzemeler:

Mısır nişastası

Yüz losyonu

1/4 çay kaşığı bitkisel yağ

Yıkanabilir boyalar, doğal gıda boyası ya da ev yapımı boyalar

Küçük kaplar

Küçük kase

 

Yapılışı:

Yoğun bir karışım hazırlamak için eşit miktarda mısır nişastası ile en sevdiğiniz yüz losyonu karıştırın. Boyanın yüze daha rahat sürülmesi için içine bitkisel yağ ekleyin. Bu zeytinyağı olması daha iyi olacaktır. Ardından karışımı iyice karıştırın. Hiçbir pürüz olmaması gerekiyor. Eğer çok yoğun oldusa o zaman içine bir miktar su ilave edebilirsiniz.

Şimdi küçük bir kaba karışımdan bir kaşık ekleyin ve içine yıkanabilir boyadan bir bezelye büyüklüğünde ekleyin. Bu boyaları ve farklı renkleri mağazalardan alabilirsiniz. Çocuklarınızın yüzünü boyayabileceği bu boyalar, giysiler üzerinde leke yapmaz, kimyasallar bulunmadığı için hiçbir zarar vermez. Sadece göz ve ağız etrafında kullanmaktan kaçınmazını hatırlatmak istiyoruz.


Share.

About Author

Comments are closed.