Çocukların Saç Sorunlarıyla Başa Çıkma Yolları

0

Kız çocuğunuz varsa saç sorunları da var demektir. Saçları ister uzun ister kısa olsun çocuklukta sorunlarla karşılaşırsınız. Bu yazımızda çocuklarda genellikle karşılaşılan saç sorunlarını ve çözüm yollarını derledik.

Çocuğunuzun saçındaki sakızı çıkarma yöntemi:

çocuğunuzun saçına sakız yapışmış ise kesmeden çıkarmak mümkündür. Saçın sakız yapışan kısmına bitkisel yağ sürün. Sürme işlemini bir fırça veya parmaklarınızla yapabilirsiniz. Birkaç dakika beklettikten sonra yıkayarak çıkarabilirsiniz. Aynı yöntemi çocuğun kirpik veya kaşına sakız yapışması halinde de uygulayabilirsiniz.

Çocuğunuzun saçından tutkalı çıkarma yöntemi:

Saç kremi tutkalı çıkarmak için kullanılabilir. Tutkal olan bölgeye saç kremi sürün. Bu sırada saçın ıslak olması daha iyi sonuç verecektir. Kremi saçında 20 dakika bekletin. Ardından saçı tarayarak tutkalı çıkarabilirsiniz.

Eğer saç kremi istediğiniz gibi sonuç vermezse o zaman bebe yağını deneyebilirsiniz. Bebe yağını saçın tutkal olan bölümüne sürün ve 20 dakika bekletin.

Sürpriz saç kesim için hazır olun:

Çocuklukta herkesin başına gelen bir durumdur. Bazen çocuğunuz kendisi saçını kesmek ister, bazen de bir arkadaşı şaka yapmak istersen çocuğunuzun saçını kesebilir. Bu durumda bir kuaförden yardım alabilirsiniz. Ancak hasar çok kötü değilse kamufle etmenin yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Şapkalar saç bantları, tokalar gibi aksesuarlar denenebilir.

Eğer çocuğunuzun saçlara ilgisi varsa o zaman bebek veya mankenin saçını kesmesine izin verin. Çocuğunuz bir başka çocuğun saçını kestiyse ve yeniden bu hareketi yaparsa o zaman öğretmeni ve diğer çocuğun ebebyni ile bu konuyu konuşun. Çocuğunuza, saçlara sadece dokunulabileceğini hatırlatın.

Çocuğunuzun ters büyüyen saçlarını yönetin:

Bazı insanların ve çocukların saçlarının bir bölümü ters yönde büyür. Bu yönetilmesi zor durumdur. Çocuğunuzun saçının bir bölümü ters büyüyorsa o zaman toka veya saç spreyi ile yönünü düzeltmeye çalışın. Ters yönde büyüme daha çok çok kısa ve sert saçlarda görülür. Ters yönde büyüyen saçları, ıslakken aşağıya doğru taramanız gerektiğini unutmayın.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.