Çocukların Seveceği 10 Eğlenceli Animasyon Film Önerisi

0

Çocukların iç dünyalarının gelişmesine katkı sağlayan ve bir o kadar da eğlendiren animasyon filmleri, keyifli zaman geçirmek için değerlendirilebilecek en uygun aktivitelerden biridir. Çocuklar için çizgi film tadındaki animasyon yapımlar küçük sinemaseverlerin aynı zamanda yakından takip ettikleri ve sabırsızlıkla bekledikleri filmlerdir. Ailelerin de çocukları ile birlikte izlediklerinde sıkılmadan vakit geçirmelerini sağlayan ve çocuklar kadar her yaştan insana hitap eden animasyon film önerileri özellikle tatil aylarında izlendiğinde yeni okul dönemine yeterince eğlenmiş olarak girmeyi sağlayacaktır. Çocuklara hitap eden birçok animasyon filmin devam filmlerinin olması, her yaştaki çocuğun merakla takip ettikleri bir filmlerin olmasını sağlamaktadır.

Kung Fu Panda 3

Macera ve komediyi seri bir filmle çocukların beğenisine sunmuş olan Kung Fu Panda 3, ilk iki filminde olduğu gibi çocukları güldürmeye ve eğlenceli vakit geçirmeye devam etmektedir. Diğer filmlerini izlemiş olan çocukların büyük ilgi ile beklediği Kung Fu Panda 3 yine başarılı görsel efektleri ve her saniyesinde merak uyandıran maceraları ile çocukların ve yetişkinlerin birlikte izleyebilecekleri bir yapımdır. Sevimli pandaların maceraları ile donatılmış olan bu film büyük küçük her yaştaki sinemaseverin ilgi ile izleyebileceği bir filmdir.

Buz Devri

İlk olarak 2002 yılında çocukların beyaz perde de tanıdıkları Buz Devri kahramanları, 5’e kadar süren seri yapımları ile çocukların en çok sevdikleri animasyon filmlerinden biri olmuştur. En son 2016 yılında vizyona giren Buz Devri: Büyük Çarpışma adlı seri yapım, macera dolu senaryosu ile çocukların izlerken eğlenebilecekleri öneriler arasındadır. Buz Devri filmlerinin sevilen karakteri Scrat ‘ın meşe palamudunun peşinden giderken yaptığı sakarlıklar nedeniyle Dünyanın geleceğini etkileyen aksiliklere neden olmasının eğlenceli diyaloglarla ve görsel efektlerle izleyiciye aktarılmış olması ailece keyifli vakit geçirmeyi sağlayacaktır.

Neşeli Ayaklar

2007 yılına ait bir animasyon filmi olan Neşeli Ayaklar helan çocuklar ve yetişkinlerin her seferinde ilgi ile izledikleri filmlerden biridir. Aile komedisi türünde lan animasyon yapım, Antarktika’da yaşayan penguenlerin yaşadıkları maceraları konu alan film, Nicola Kidman ve Hugh Jackman gibi ünlü oyuncuların seslendirmeleri ile de daha eğlenceli hale gelmiştir. Amerika’da en çok izlenen filmler arasında yer alan Neşeli Ayaklar, başarılı Türkçe Dublaj seçenekleri ile de ülkemizde oldukça sevilen filmler arasındaki yerini almıştır. Dans eden tatlı penguenlerin dinamik enerjisini bu filmde hissetmek oldukça mümkün olacaktır.

Arabalar(Cars)

Beyazperde de vizyona girdiği yılda oldukça ilgi görmüş olan ve o dönemin en başarılı animasyon filmlerinden biri saylan Arabalar, özellikle erkek çocukların severek izleyebilecekleri filmlerden biridir. Macera ve komediyi aynı anda izleyiciye sunan yapım, Lightning McQueen isimli animasyon karakterin yaşadığı maceraları konu almaktadır. İlk filmin ardından 2 ve 3 seri filmleri de yapılan yapımın en son serisi 2017 yılının ilerleyen aylarında vizyona girmeyi beklemektedir. Çocukların anne ve babaları ile birlikte izleyebilecekleri ve boş vakitlerini kaliteli bir yapımla değerlendirebilecekleri başarılı bir animasyon filmdir. Yakın zamanda vizyonda olması beklenen en son Arabalar filmi çocuklar kadar yetişkinlerinde merakla bekledikleri filmler arasındadır.

Shrek 4: Sonsuza Dek Mutlu

İlk olarak 2001 yılında çocukların ve yetişkinlerin tanıştığı shrek, animasyon alanındaki en sevilen karakterlerden biri olmuştur. En son serisi olan Shrek 4 Sonsuza dek mutlu, 2010 yılından vizyona girmiştir. Önceki maceralı filmlerinde prenses Fiona ile kavuşup mutlu bir hayat sürmeyi hayal eden Shrek, filmin 4. Serisinde bu hayaline kavuşur ve eşi ve çocukları ile mutlu bir yaşam sürmeye devam eder. Ancak bu durumun zamanla sıkıcı gelmeye başlaması Shrek ve yakın dostları olan eşek ve çizmeli kedinin kendilerini yeni maceraların ortasında bulmalarına neden olur. Bir anlık isteğinin neden olduğu karışıklıkları yeniden eskiye çevirmek ve mutlu yaşamına dönmek için yaşadıkları maceraları konu alan film çocukların izlerken çokça gülecekleri sahnelere ev sahipliği yapmaktadır.

Şirinler

Şimdinin yetişkinlerinin çocukluk dönemlerinde severek izledikleri çizgi film, en kaliteli animasyon yapımları ve sürükleyici maceraları ile yeni nesil çocukları da eğlendirmeye devam etmektedir. Gargamel ve şirinler arasındaki bitmek bilmeyen maceraları konu alan film, 2011 yılında ilk olarak sinema seyircileri ile buluşmuş ve gördüğü ilgi karşısında devam filmleri de yapılmıştır. 2017 yılına ait olan Şirinler Kayıp Köy filmi de yayınlanan fragmanları ile merakla beklenen filmler arasındadır. Mavi küçük yaratıkların beyaz perde de yaşadıkları maceraları merak eden herkesin mutlaka zaman ayırıp izlemeleri önerilir.

Benim Annem Bir Dinazor (Dino Mom)

3 boyutlu animasyon filmlerinden biri lan Benim Annem bir Dinazor 2012 yılında vizyona girmiş başarılı bir çocuk komedisidir. Ernie sıkıcı hayatından oldukça sıkılmış bir çocuktur ve babasının baskıları da yaramazlıkların en üst düzeye ulaşmasına neden olmuştur. Dinazor Müzesine en yakın arkadaşı ile yolu düşen Ernie’nin tüm maceraları burada başlarını belaya sokmaları ile başlar. Etkileyici görsel sahneleri ve başarılı senaryosu ile çocukların sıkılmadan izleyebilecekleri Benim Annem Bir Dinazor, yetişkinlerinde beğenerek izleyebileceği bir ABD yapımıdır.

Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları

Sirk hayvanlarının maceralarını konu edinen Madagaskar, hayvan sever çocukların ilgi ile izleyebilecekleri türden bir filmdir. Madagaskar filmlerinin en son serisi olan Madagaskar 3: Avrupa’nın En Çok Arananları, en sevilen karakterlerden Alex ve Melman’ın New York’a geri dönmek için gösterdikleri çabayı ve bu sırada başlarına gelen maceraları konu almaktadır. Bu esnada katıldıkları bir sirk, yeni eğlenceler demek olsa da başlarına gelecek olanlar da yeni maceraların kapılarını aralayacaktır. Ben Stiller ve Yekta Kopan gibi başarılı oyuncuların seslendirilmeleri ile hayat bulan film, çocukların aileleri ile birlikte izleyebilecekleri film önerileri arasındadır.

Alvin ve Sincaplar: Eğlence Adası

Çocukların önceki filmlerinde severek izledikleri Alvin ve Sincaplar, Yeni serisi Eğlence adası ile eğlenceye ve maceraya kaldıkları yerden devam etmektedir. Mavi yolculuk yaptıkları sırada birçok kez başlarını belaya sokan sincaplar ve bu defa düştükleri ıssız adadaki yaşadıkları ile izleyenleri oldukça güldürmektedir. 3 boyut teknolojisi ile çocuklara görsel zenginlik sunan film, eğlenceli konusu ve sürükleyici işleyişi ile her çocuğun izlemekten keyif aldığı bir film olmuştur. Alvin ve sincapları bekleyen ıssız ada macerasına ortak olmak isteyen ve keyifli bir animasyon filmi izlemek isteyenlerin mutlaka seyretmeleri gereken bir filmdir.

Uzay Maymunları

Fantastik macera türündeki Uzay maymunları, farklı ve kaliteli bir animasyon film arayanların çocukları ile birlikte keyifle izleyebilecekleri bir filmdir. İlk filmin ardından ikinci serisi de çekilen film, kaybolan uzay mekiğini bulmak için maceraya atılan maymunların yaşadıklarını konu almaktadır. Sirk maymunu olarak oldukça mutlu olan Ham, uzaya gitme teklifini reddetmeyip kabul edince iki arkadaşı ile birlikte kendilerini bambaşka bir maceranın içinde bulmuşlardır. İlk filmin ardından ikinci serisi de izleyici ile buluşturan yapımcılar, çocuklar için eğlenceli bir filme imza atmışlardır. Uzayda geçen upuzun bir fantastik kurguyu ele alan film, çocuklara izletilebilecek kaliteli filmlerden biridir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.