Doldurulmuş Oyuncaklar Islak ve Kuru Nasıl Temizlenir?

0

Çocuklarınızın mutlaka içi doldurulmuş oyuncak ayıları, köpekleri ve başka oyuncakları vardır. Çocuklarınızın sürekli oynadığı oyuncakları ve doldurulmuş hayvanları temizlemek sizin için sorun olabilir. Özellikle de vaktiniz dar ise işte size kolay ve basit iki farklı yöntem.

Doldurulmuş Hayvanlar Nasıl Temizlenir + DIY Kuru Yıkama
Ihtiyaç duyulan malzemeler
2 çorba kaşığı karbonat tozu (doldurulmuş hayvanınız daha büyükse daha fazla kullanabilirsiniz)
1 damla okaliptüs, lavanta ve çay ağacı esansiyel yağı
Ziploc çantası (fermuarlı buzluk torbası)
Dondurucu Peluş oyuncaklar nasıl temizlenir?

Yapılışı
Karbonat tozu ve uçucu yağları küçük bir kapta birleştirin. Karbonat tozu, kokuyu ve tozu emer ve esans yağları doğal olarak antibakteriyeldir, ayrıca kokusu da iyidir. Sonra doldurulmuş hayvanı bir Ziploc torbasına koyun ve karbonat tozunu ekleyin. Torbaya tozu dağıtmak için iyice sallayın. Küçük eller bu görev için iyi yardımcılardır.

Sonra, doldurulmuş hayvanı koyduğunuz torbayı dondurucuya koyun. Toz akarlarını öldürmek için 30 dakika ila bir saat orada tutunuz. Bu kötü şeyler doldurulmuş hayvanları sever. Çocuğunuzda alerjilere neden olabilir. Zaman dolduktan sonra doldurulmuş hayvanı çıkarın ve karbonat tozunu silkeleyin. Bebek oyuncakları nasıl temizlenir?

Doldurulmuş bir oyuncak nasıl yıkanır?
Elde yıkamayı yumuşak bir sabunla deneyebilirsiniz. Doldurulmuş oyuncaklar makinede de yıkanabilir ise, bir örgü torbaya (veya kapalı yastık kılıfına) koyabilir ve soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Mümkünse sıkma döngüsünü azaltın ve sabun konusunda aşırıya kaçmayın.
Daha sonra, güneşte kurumaya bırakın. Ve doldurulmuş oyuncak yeni gibi görünecek ve kokacaktir. Oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.