Mama Sandalyesini Temizlemek İçin 4 Kolay İpucu

0

Bebeğiniz varsa mama sandalyesi de mutlaka vardır. Mama sandalyeleri annelerin en büyük kurtarıcılarından biridir. Siz mutfakta is yaparken veya bebeğinize yemek yedirirken sizin en büyük yardımcınızdır.

Tabi bebeklerin çok vakit geçirdikleri ve üstüne üstük yemek yedikleri yer olunca mama sandalyelerinin temizlenmesi de önem taşıyor.

İşte size 4 basit ipuçu…

Günlük olarak silin
Döküntüleri kurumadan ve sertleşmeden önce temizlemek için koltuk alanını hızlı şekilde silin. Bunun için ıslak bez veya toksik olmayan temizlik bezi kullanın. Mama sandalyesinin önünde bulunan tepsiyi bulaşık sabunu ve ılık suyla silin. Çıkarılabilir bir tepsiniz varsa, bulaşık makinesine koyun.

Tüm kıvrımları temizleyin
Elektrik süpürgesinin başlığını çıkarın ve hortum kısmıyla mama sandalyesinin tüm kıvrımlarını süpürün. Aralarda hiçbir yiyecek kırıntısının kalmaması için diş ipi, pamuklu çubuk veya eski bir diş fırçasıyla bu alanların hepsine ulaşın ve temizleyin. Temizleme işlemi sırasında ıslak bez kullanın.

Kimyasal olmayan temiz maddeleri kullanın
Sertleştirilmiş gıda lekelerini ılık su veya kimyasal olmayan bir temizleme çözeltisi (sirke, su ve biraz karbonat) ile iyice ovun ve fırçalamadan önce birkaç dakika bu karışımı mama sandalyesinin üzerinde bırakın. Böylece mama sandalyesi dezenfekte olacaktır.

Kemer ve koltuğu unutmayın
Makine ile yıkanabilir parçalara sahipseniz, elbette onları çamaşırların içine atın, ancak mama sandalyesinin birden fazla çocuğa dayanmasını isterseniz, elde yıkayın. Koltuğu ve kayışları, hidrojen peroksit ile herhangi bir artık bırakmadan mikroplardan arındırabilirsiniz. Lekeler varsa onları sıcak sabunlu suya batırdığınız bir bezle silebilirsiniz.

Artık bebeğinizin mama sandalyesi ilk yemeğine kadar tertemiz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.