Saç Dolaşıklığını Açıcı Sprey

0

Özellikle çocuklarınızın ince telli saçlarını açmak zordur. Saçlar için var olan açıcı spreyler de kimyasal maddeler bulunabilir. Günlük olarak küçük çocuklarınıza bile kullanabileceğiniz doğal bir saç açıcı sprey tarifi vereceğiz. Bebek Şampuanı Nasıl Yapılır?

Bu tarifte sadece 3 temel bileşen (ve birkaç isteğe bağlı) vardır. Bir sprey şişesine ekleyin, sallayın ve kullanın.

Saç dolaşıklığını açma spreyi yapmak için saf su, hatmi kökü, saç kremi (güzellik ürünlerinde yaygın olarak bulunan parabenler, koruyucu maddeler ve ağır kokulardan kaçınan saygın markalar var) ve isteğe bağlı uçucu yağlar kullanabilirsiniz. Herhangi bir saç kremi işe yarar, ama özellikle çocuklar için doğal olanı tercih edin. Saçlarınız Sürekli Elektrikleniyorsa Bunları Deneyin!

Malzemeler
3 Çorba kaşığı hatmi kökü
1 1/2 su bardağı saf su
Tercih edilen 2 yemek kaşığı doğal saç kremi
10+ damla esans yağı (isteğe bağlı)
Sprey şişesi

Yapılışı
Küçük bir tavada su ve hatmi kökünü kaynatın. Isıyı azaltın ve 20-30 dakika kaynatın. Hafifçe soğumaya bırakın. Tülbent veya çok ince tel süzgecle süzün. Hala ılıkken, şişeye dökün ve kremi ve uçucu yağları ekleyin (kullanıyorsanız). Karışana kadar çalkalayın. 2 aya kadar saklayabilirsiniz. Çocuğunuzun Vücut Şampuanını Siz Hazırlayın

Not: Çocuklara yönelik ürünler oluştururken çocuklara yönelik esansiyel yağlar kullanın.

Nasıl Kullanılır?
Saç dolaşıklığını açan sprey, saçta parlak, temiz ve taze kokulu bırakır. Saçları ağırlaştırmaz ya da yağlı yapmaz. Duştan sonra nemli saçlara sıkın ve kurumaya bırakın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.