Banyonuzu Güzelleştirmek İçin Basit Öneriler

0

Banyonuzdan memnun değilseniz, yenilenmesi gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak bu uzun ve masraflı bir iştir. Ancak bazı küçük dokunuşlar ve değişikliklerle banyonuzun havasını değiştirebilirsiniz. İşte bazı ünlü iç mimarların banyolara yaptıkları küçük dokunuşlar ve yarattıkları farklar:

1Yukarıdaki banyoda tavan tamamen siyah olarak boyanmış. Böylece banyoya bir odası havası verilerek tavanın daha yüksek görünmesini sağlamış. Kesinlikle bir iki gün içinde yapabileceğiniz bir değişiklik.2

Yukarıdaki resimde ise banyo içine askılıklar yapılarak havası tamamen değiştirilmiş. Bu vintage mimari ile banyonuzu renklendirebilirsiniz.

3Banyoya koyacağınız bir raf bile havasının değişmesini sağlayacaktır. Raf üzerine parfüm şişeleri, kokular koyarak duvar sanatı yaratabilirsiniz.

4Lavabonun üzerine birden fazla ayna asarak banyonun sıradan görünümünü değişteribilirsiniz. Farklı boyutlar ve şekillerde aynaları satın alarak hem eşsiz hem de işlevsel bir fonksiyon kazandırabilirsiniz.

5Banyonuzda eğer pencere varsa buraya çicekler koyabilirsiniz. tabi çicekleri seçerken cinsini iyi belirleyin. Nemli ve sıcak ortamları seven çicekleri tercih etmelisiniz.6Banyonuzun duvarında küçük ölçekli bir galeri duvarına dönüştürebilirsiniz. Geniş çerçeveleri dışarıya küçükleri ise içe asın. Böylece duvara derinlik verecektir.7Banyonuzun zemini unutmayın. Banyo zeminlerinde halıya gerek yok diye düşünebilirsiniz. Ama örgü kilimleri çok şık bir hava veriyor. Banyonuzun boyutlarına göre bir kilim seçebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.