Yatak Odası Nasıl Daha Kolay Düzenlenir?

0

Ev düzenlemesi temizliği kadar önemli bir konudur. Odaların işlevine göre dekore edilmesi ve kullanılacak eşyaların kolay ulaşabilir yerlerde konumlandırılması çokça düşünülerek yapılması gereken bir düzendir. Uzmanlara Göre Yatak Odasında Olmaması Gereken 7 Şey

Ev Düzeninde Estetik Görüntü

Ev düzenlemesinde her eşyanın kolay ulaşılabilir konumlandırılması gerekmektedir. Hem estetik hem de kullanışlı görünmesi gereken evler için bu durum çoğu zaman sağlanamaz ve ne kadar toplanmış olsa da ev dağınıkmış gibi görünür.

Bu durumu pratik ve ulaşılabilir yöntemler ile çözerek düzeltebilir evlerinizde dekorunuza uygun estetik ve toplu görüntüye kavuşabilirsiniz. Küçük Yatak Odasını Nasıl Büyük Gösterebilirsiniz?

Düzenin Pratik Yolları

Evlerinizde yorulmadan düzenli görüntüye ulaşmak için belki 1-2 gün olağandan fazla çaba sarf ederseniz harika sonuçlara ulaşabilir ve uzun sürelerce düzenli ve estetik görüntünün keyfini çıkartabilirsiniz.

Tüm odalara uygulanabilecek raf sistemleri ve çekmeceler her zaman hayat kurtarıcı çözümler olmuştur. Özellikle günümüzde artık yapı marketlerde kolayca bulunabilen sistemler kendi evinizin oda boyutlarına ve kullanmak istediğiniz şekle göre tasarlanabiliyor. Bu çekmece ve raf sistemleri sayesinde açıkta tozlanabilecek eşya kalmıyor ve renk/desen seçeneklerinin fazla olması sayesinde dekorlara uygun estetik görüntüler ortaya çıkıyor. Uyku Sorununuz Yatak Odasından Kaynaklanabilir

Yatak Odalarında Düzen Nasıl Sağlanır?

  • Yatak odalarında genellikle bir tarafta kirli çamaşırlar, bir tarafta ütülenmeyi bekleyen kıyafetler, diğer bir yanda özellikle başuçlarında okunmamış kitaplar ve fazlaca ıvır zıvır eşya göze çarpar. Bu görüntüden her gün toplasanız da kurtulamamaktan şikâyetçi olabilirsiniz.
  • Yatak odalarında düzeni sağlamanın pratik yolu çamaşır sepetleri, kitap rafları ve giysi dolaplarınıza yaptıracağınız raf sistemleridir. Çamaşır sepetleri ile kirli ve temizleri ayırabilir, sirkülasyonlarının da hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte giysi dolaplarınızda yaptıracağınız birkaç raf sistemi ile elbiselerinizi daha düzenli asabilir, aceleniz olduğu günlerde bile her kıyafetin ayrı bir yeri olduğu için farkında olmadan düzenleyip işlerinize gidebilirsiniz.
  • Ortalıkta dolanan kitaplar için de başucu rafı yaptırmak size fayda sağlayacaktır. Bu sayede hem elinizin altında kalacak hem de komodininizin üzerini işgal etmemiş olacaktır. Yatak Odası Dekorasyonunda Yapılan 5 Hata


Paylaş.

About Author

Comments are closed.