Yatak Odası Dekorasyonunda Yapılan 5 Hata

0

Yatak odalarımız genellikle halka açık değildir. Bunun için genellikle mutfaklarımızı yenilemeyi düşünürken yatak odamızı gözardı edebiliriz. Ayrıca yatak odalarında genellikle tasarım hataları da yapılmaktadır. Yatak odasının sadece uyku için bir alan olduğunu düşünüyorsanız, hayatımızın üçte birini bu alanda geçiriyoruz. Bu odaya hak ettiği ilgiyi vermek için tasarımsal olarak en çok yapılan 5 hatayı derledik.

Hata # 1: Yanlış komidin seçimi
Yatağımızın yanında bir komidin olmasını isteriz. Gece yatağımızda gerekli olan eşyaları üzerine koyarız. Ancak komidin boyutu ve yüksekliği çok önemlidir. Gece içmek için üzerine koyduğunuz su bardağına rahat bir şekilde ulaşmanız gerekir. Alerji olmamak için yatak odası nasıl temizlenmeli?

Hata # 2: Aydınlatmanızı sınırlandırın
Yatak odanızın birden çok aydınlatma seçeneğine sahip olduğundan emin olun; Görev aydınlatmasının ve ayarlanabilir ortam aydınlatmasının bir karışımı kazanan kombinasyondur. Hangi görev aydınlatması türünü belirlemek için, yatak odasını nasıl kullanacağınızı ve yaşam biçiminiz etrafında ışıklandırmayı düşünün. Örneğin, her gece yatağınızda kitap okuyorsanız, başucunda bir lambayı tercih edebilirsiniz. Gölgelenebilen yumuşak, gölgeli bir lamba, gece veya gündüz istediğiniz parlaklığı ayarlamanıza izin verir. Küçük yatak odasını nasıl büyük gösterebilirsiniz?

Hata # 3: Halıları yanlış yere yerleştirmeyin
Çok sıklıkla evin en şık evinde görüyorum: Yatağın yanında yumuşak bir iniş yapılmadan güzel yatak odası ya da yanında yatağın yanında yerleştirilmiş muhteşem bir halı var. Zemin kaplamasının en iyisini yapmak için, sabah kalktığınızda en çok kullandığınız yere yerleştirin. Bu, her sabah biraz daha keyifli hale getirebilecek süper basit bir anahtardır. Yatak odanızda bulunması gereken bitkiler

Hata # 4: Teknik aletleri Doğru Yere yerleştirin
Bazı uyku uzmanları, teknoloji cihazlarınızı yatağınızdan uzakta tutmanızı önerir ( örn. telefonunuzu bir çalar saat olarak kullanmamanızı öneririz ), ancak gerçek şu ki, çoğumuz hala telefonlarımızı yatağın yanında tutuyoruz. Bir komidin için yer yoksa, telefonunuz için küçük bir raf satın almayı düşünün. Sağlıklı yatak odası için 10 ipucu

Hata # 5: Feng shui
Bir yatak için en uygun konum söz konusu olduğunda, feng shui ilkelerini gözönüne alabilirsiniz. Boşluğunuzu ayarlamak için kullanılan bu eski Çin felsefesine göre, yatak “komuta pozisyonu” nda olmalıdır, bu kapıdan uzakta bir yerdir, ancak kapıyı görebilmeniz için konumlandırılmıştır. Odanız uygun ise yatağı duvara yaslanacak şekilde yerleştirin (köşeye değil), bunun için başlığı bir duvara yaslayın. Bu aynı zamanda çok pratiktir. Odaya giren birini görebilme ve yatağın etrafında boşluk bırakmanın, hareket etmeyi kolaylaştırması yararlıdır. Yatak, feng shui’ye göre nasıl yerleştirilmeli?


Paylaş.

About Author

Comments are closed.