5 Aralık Vizyona Giren Filmler

0

5 Aralık Cuma günü vizyona 7 film girdi. Sivil, Kesik, Patrondan Kurtulma Sanatı 2, Sesime Gel, Sivil,  Uzun Yol, Exodus: Tanrılar ve Krallar bu hafta vizyona giren filmler…

1. Çakallarla Dans 3 Sıfır Sıkıntı

cakallarla-dans

İkinci filmiyle de izleyiciyi gülmekten kırıp geçiren ekip, üçüncü filmi ile de bomba gibi bir giriş yapıyor. İkinci filmde, kobay olma koşuluyla tahliye edilen ekip, üçüncü filmde de denetim altında serbestlik gerekçesi ile özgür bırakılıyor. Ekip kobaylık ile hayatlarında yaşadıkları kopukluktan kurtulmak ve topluma uyum sağlayabilmek için grup terapisi de görmektedir. Del piero Hikmet, birgün seyahat için vapura biner ve gördüğü kadına sırılsıklam aşık olur. Ancak, Hikmet’in aşık olduğu kadın konuşamıyordur. Bu aşkın meyvesi ile olay örgüsü de başlar. Hikmet aşkı ile evlenmeye karar verir,  evlilik öncesi kızın dilini ameliyat ile açtırmak ister, ancak ameliyat parası oldukça fazladır ve Hikmet, ameliyat parasını toplayabilmek için, ekibi toplar ve çakallığa soyunur.

2. Sivil

sivil

Levent Çetin’in yönetmenliğini yaptığı film, 5 Aralık’ta izleyicileri ile buluşacak. Türü dram olan film sizi duygu yüklü bir olayın içine sokacak. Filmin kahramanı olan Emrah, askere gider ve burada önceden öldürmüş olduğu Gerilla’nın defteri, mektupları ve birkaç eşyasını bulur. Emrah askerden döner ve dönünce o mektubun sahibini bulma arayışına girer. Bu arayış ile birlikte kendi içinde döner ve duyguları karmakarışık olur. Bu sırada sevgilisini unutamaz ve kabuslar artık Emra’ı rahat bırakmaz. Dramı en derinlerine kadar hissedeceğiniz bu film bu tür sevenler için vazgeçilmez nitelikte. Vizyona girecek olan Sivil için çoğu dram severlerin bu filmi izlemesi bekleniyor. İç dünyanızla yüzleşeceğiniz harika bir film.

3. Kesik

the-cut

Fatih Akın’ın yönetmenliğini yaptığı filmde, 1915 1. Dünya Savaşı yıllarında, bir ailenin yaşadığı kopukluklar konu edinilmektedir. Mardin’de iki kız çocuk babası olarak yaşamını sağlayan Nazarat, ermeni asıllı biridir ve o yıllarda bölgedeki tüm Ermeniler evlerinden sürülür. Nazarat’da bu macerada ailesinden koparılır ve tek başına kalır, henüz daha genç yaşlarında böyle bir ayrım yaşayan Nazarat’ın bundan sonra yaşadığı hayat mücadelesine filmde tanık olacaksınız. Filmde başrolünü Tahar Rahim isimli Cezair asıllı ünlü oyuncu canlandırıyor. Dram kategorisini iyi şekilde işlemiş olan filmde I. Dünya Savaşı’nı canlandıran sahneleri izleyiciyi ağlatacak türden. Tarihi olayları, senaryolaştırarak işleyiş tarzına hayran kalmamanız mümkün değil. Filmin psikolojik yönü çocuklara ağır gelebileceği gerekçesiyle, 13+ kategorisindedir.

4. Patrondan Kurtulma Sanatı 2

patron

Sean Anders’in yönetmen koltuğuna oturduğu güzel bir film daha olan Patrondan Kurtulma Sanatı 2, adından da anlaşılacağı gibi bir komedi filmi. Kahkalarla izleyeceğiniz bu film patronlarına hesap vermek istemeyen birkaç arkadaşı konu alıyor. Nick, Dale ve Kurt isimli karakterlerin yer aldığı filmde bu kişiler kendi şirketlerini kendileri kurmak isterler ve yaptıkları planla birlikte de patronlarını ortadan kaldırmak istiyorlar. Bunun için hain planlar yapan Nick, Dale ve Kurt ellerine yüklü miktarda para geçirip şirket kurmayı planlarlar. Macera ve komedinin dibine vuran bu film şimdiden gişe rekoru kıracak gibi görünüyor. Komedi seviyorsanız kendinize biraz zaman ayırın.

5. Sesime Gel

sesime-gel

Hüseyin Karabey’in hem yönetmen koltuğuna oturduğu hem senaristliğini yaptığı hem de yapımcılığını üstlendiği bu film dram türünün en iyi görsel sahnelerini içeriyor. Bir köyde masum insanların başına gelrn olayları anlatan bu film, vizyona girecekler arasında en iyi fimler içinde yer alıyor. Berfe 60 yaşındadır ve Jiyan adında bir torunu vardır. Köyde yaşarlar. Bu köyde silah saklandığı düşüncesi ile arama yaparlar. Bu arama sırasında çoğu kişi tutuklanır. Tutuklanan kişiler arasında yer alan Temo da jıyan’ın babasıdır. Temo’yu kurtarmak isteyen Berfo farklı arayışlar içine girer ve silah bulması gerekir. Dram ve heyecanın soluğunu yaşatacak olan bu film vizyondakilerin en iyilerinden. Mutlaka izleyin, iyi seyirler dileriz.

6. Uzun Yol

uzun-yol

Bir kamyon şöförü olan Fariz ile ilişki yaşayan Gülten’in ailesi, bu ilişkiyi öğrendiği anda karşı çıkar. Ancak iki aşık engel tanımazlar ve Gülten’in güçlü ailesini karşılarına alarak bambaşka bir kasabaya doğru el ele kaçarlar.  Başlangıçta sakin ve Gülten’in ailesinin gölgesi ile biraz da korkulu bir ilişki yaşayan iki genç aşığın maceraları Gülten’in dünyaya getirdiği erkek çocuk ile bambaşka boyuta taşınır.

Çocuk ile araya bir de geçim sıkıntısı girer. Fariz, geçimi sağlamak için eski alışkanlığı olan kumara yönelir. Gülten bunu öğrendiğinde artık Fariz ile arası kapanmayacak şekilde açılır.

Nihat Seven’in yönetmenliğini yaptığı film, dram kategorisinin simgelerini güçlü şekilde yansıtmaktadır. İkili ilişkilerde yapılan fedakarlıkları ve sıkıntıları başarılı bir şekilde işlemiştir.

7. Exodus: Tanrılar ve Krallar

exodus

Hz. Musa’nın İsrailoğulları’nı kölelikten kurtarma hikayesi. Firavun Ramses’in şiddetinden kaçmak için, kendisine güvenen 600 bin kişiyle birlikte binbir türlü engeli aşma çabaları, Ridley Scott’ın epik diliyle birlikte izleyicilerle buluşacak. Hz. Musa’yı ise İngiliz yıldız Christian Bale canlandırıyor.


Share.

About Author

Comments are closed.