İstanbul’a Yakın Karlı Bir Hafta Sonu Kaçamağı

0

İstanbul’da yaşayan herkesin ortak sorunu gün içerisinde trafikte harcadıkları zaman ve doğal ortamların yok denecek kadar az olması. Bu iki sorun insanların doğadan uzaklaşmalarına ve kendilerine ayıracak vakti bulamamalarına sebebiyet veriyor. Bu konuda büyük sıkıntı içerisinde bulunan İstanbullular bu sorunu enerji ve vakit bulabilirlerse hafta sonu yapacakları kaçamaklar ile gidermeye çalışıyor. İstanbul’a araba veya otobüs ile yorucu olmayacak derecede yakın olan tatil yöreleri kışın çok daha cezp edici olabiliyor.

Kış Tatilinin Vazgeçilmez Bölgesi

İstanbullular için kış tatili ve kayak denilince akla ilk Kartepe gelir. İstanbul’a yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Kartepe’de uygun fiyata kayak yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, lezzetli yemekler sunan restoranlarında karın ve kışın keyfini sevdiklerinizle beraber çıkarabilirsiniz. Diğer kayak merkezlerine oranla çok daha uygun olan fiyatı ile Kartepe kış tatilinizde ilk sırayı almalı.

Doğa İle İç İçe Kışın Tadını Çıkarmak İsteyenlere

Doğaseverlerin uğrak mekânı olan Ağva İstanbul’a oldukça yakın. İki nehir arasında bulunan köy anlamına gelen Ağva’da doğanın tüm tadını çıkarabilirsiniz. Ağva’da bulunan otel ve motellerin rezervasyonunuz olmasa bile size yardımcı olabilecek kapasitede olması önemli bir artıdır.

Ailecek tatil ve yürüyüşün en güzel yerlerinden biri de hiç şüphesiz Polonezköy’dür. İstanbul’un Beykoz ilçesinde bulunan bu yer tam bir doğa harikası. Tamamen taşra görüntüsüne sahip olan Polonezköy’de doğayla iç içe yürüyüşler yapmak, manzaraya karşı nefis yemekler yemek ve ailecek güzel vakitler geçirmek mümkün. Polonozköy’de bulunan butik oteller de konaklamak için oldukça uygundur.

Biraz Uzaklaşacak Vaktiniz Varsa Abant’ı Kesinlikle Denemelisiniz

Bolu il merkezine 34 kilometre uzaklıkta bulunan Abant kış aylarında nefes kesici bir güzelliğe kavuşuyor. Aynı zamanda bir Milli Park olan bu bölgenin en çekici özelliği ise içerisinde bulunan tatlı su gölü. Denizden yaklaşık 1400 metre yükseklikte bulunan bu gölün eşsiz güzelliği karşısında büyülenmemek elde değil. Göl kenarında yemek yiyip yürüyüş yapabileceğiniz yerler olduğu gibi söz konusu bölgede uygun fiyata güzel oteller de bulabilirsiniz.

Hafta sonunuzu değerlendirmek ve İstanbul’un karmaşasından kendinizi bir nebze de olsa uzaklaştırmak istiyorsanız yukarıda saydığımız bölgeler tam size göre.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.