Yunan Adaları 1 – Denizde Bir Elmas: Santorini

0

Bir Yunan adasına gitmek istiyorsanız ve henüz hangisine gideceğinize karar veremiyorsanız Santorini en doğru tercih olacaktır.

Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada konumlanan ada Bodrum açıklarında sizi bekliyor.

Diğer adalar belki ertelenebilir ama Santorini asla. Yunan adalarının incisi olarak kabul edilen bu benzersiz tatil ve eğlence merkezi masmavi denize görkemli uçurumlarla uzanan bembeyaz bir rüya adeta.

santorini2

Uçurumlar demişken hemen belirtelim burada denize girmek adrenalininizi de yükseltiyor. Açıkçası profesyonel bir yüzücü ya da dağcı değilseniz bu adrenalin arayışı istenmeyen sonuçlar yaratabilir.

Kimilerine göre Kayıp Kıta Atlantis’in zirvelerinden olan ada volkanik steplerden oluşuyor.  Dünya çapında olmasa bile Yunan adaları arasında en fantastik fiziki yapıya Santorini sahip.

Muhteşem manzaraların tadını çıkarmak ve romantizm yüklü mekanlarını görmek için aşıkların, dünya çapında fotoğrafçıların ve ressamların sık sık ziyaret ettiği adada mönüler de oldukça çeşitli. Kaynağını zengin bitki örtüsünden alan doğal ve leziz yemeklerin yanı sıra yüzlerce yıl öncesine dayanan gelenekle üretilen şaraplar,  otel ve restoranlarda sizi bekliyor.

santorini3 alt=”shutterstock_99927350″ width=”1000″ height=”667″ />

Villa modelinde yaklaşık yirmi butik ve süit otelin hizmet verdiği adada ister balayı, ister plaj, ister Caldera manzarası ve isterseniz aile konsepti otellerden herhangi birini seçebilirsiniz. Otellerin ikisi beş yıldızlı.

Adaya gitmek için İstanbul çıkışlı Atina aktarmalı dört-beş günlük turlardan yararlanabilirsiniz. Ya da Bodrum, Fethiye ve Marmaris’ten Feribotla Kos ya da Rodos adasına oradan da Santorini’ye ulaşabilirsiniz.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.