Yunan Adaları 3 – Boyundan Büyük Eğlenceler Adası: Mykonos

0

Yunan adalarının en küçüğü Mykonos herhangi bir kübist tablonun canlı hali gibi. Ege Denizi’ne serpilen adaların dünyaca en tanınmış olanı Mykonos küçük yüzölçümüne rağmen aktivite zenginliğiyle birçok metropol şehrini aratmıyor.

Santorini’nin kuzeyinde Ege Denizi’nin kara etkisinden uzak adalarından olan Mykonos’da görüş alanınızda sadece diğer adalar bulunuyor.

Altın renginde kumsalların denize uzandığı yaklaşık yirmi plajı farklı beklentilere göre oluşturulmuş. Aile ve 24 saat konseptlerinin yanında nüdistler için de alternatiflere sahip.  Kuzeydekilere nazaran daha gelişmiş olan güney plajlarının bazıları sabah saatlerinde dolarken bazıları öğleden sonrası güneşini sevenlerin akınına uğruyor. Kuzeydeki plajlar daha sakin bir deniz deneyimi arayanlar için ideal.

Plajlara kadar uzanan hareketli gece yaşamı, barlar, kulüpler ve diskolarıyla sizi beklerken adada sakin bir gece geçirmek de mümkün elbette.

Benzersiz güzellikteki doğası, zengin arkeolojik mirası ve kozmopolit yapısıyla her yıl çok sayıda turisti kendine çeken Mykonos için New York’taki lüks yaşamını terk edip adada haftalarca kalan bir turistten aktarılan övgü dolu sözler de dikkate değer.

Dördü beş yıldızlı 10’dan fazla otelle misafirlerini ağırlayan adada dört bini yabancı, yaklaşık on bir bin kişi yaşıyor.

Modern burjuva kültürünün etkilediği kusursuz mimarisi ve hedonist arayışları karşılayan eğlence kültürüyle ada açıkçası size çok şey vaat ediyor. Zengin mutfağından tatmak, adayı saran ağaçlar altındaki patikalarında gezmek, begonvili çiçeklerini koklamak ve üzüm şaraplarını yudumlamak için bu yaz Mykonos alternatifini mutlaka değerlendirin.

Adaya deniz ulaşımı eğer özel bir imkanınız yoksa pek mümkün değil. Ancak İstanbul’dan belirli günlerde havalanan jetlerle iki saatlik bir yolculuğun ardından hemen adaya inebilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.