Yunan Adaları 5 – Avrupa’nın Kalbinde Bir Ada: Korfu

0

Yemyeşil doğasıyla deniz turizminin yanında doğa ve tarih meraklıları için de alternatifler sunan Korfu adası kıyısında minik bir adacık daha barındırıyor: Kanoni&Mouse.

Tavernadan barlara, su sporlarından farklı eğlence beklentilerine kadar cevap veren yaklaşık yirmi plajından Giordos ve Georgios en ünlü olanları. Sarayları, müzeleri, aqua parkları, Hıristiyan mistisizminin yaşatıldığı ayinleri, marinaları, casino ve müzelerinin yanı sıra yalçın kayalıkların üzerinde yükselen mağaralarla fantastik bir görünüm kazanan tepelerden de bahsetmeliyiz.

Korfu kent merkezinden otobüs ya da taksiyle yaklaşık yirmi dakikalık kısa bir yolculuğun ardından ulaştığınız Paleokastritsa’da motorlu kayıkla ya da iyi yüzücüyüm diyorsanız şnorkelle yüzerek mağaralarla süslenen harikulade kıyıları keşfedebilirsiniz.

İnanın bu yolculuğa değecek güzellikler bekliyor sizi Paleokastritsa’da. Görmeniz gereken 5 küçük mağara ve bölgenin zirvesindeki 800 yıllık manastır, kıyıdaki küçük adacıklar tatil eğlencenize farklı deneyimler kazandıracak.

Küçük adacılar kimilerine göre Odyseus’un kimilerine göre Orta Çağ boyunca manastırı ele geçirmeye çalışan korsanların putlaşmış kayıkları olarak biliniyor. Geniş ve zengin olanaklarla cazibe kazanan Paleokastritsa plajında masmavi denizin ve altın rengi kumsalın keyfini çıkarırken dilerseniz özel botunuzla el değmemiş diğer plajlara da ulaşabilirsiniz.

Tarihten bugüne İtalyan mimarisinin etkilerinin görüldüğü adadaki eski ve yeni kaleler de ziyaret edilebilir.

Öne çıkan on iki otelinin yanı sıra apart, villa, bungalov, pansiyon ve stüdyo tipi konaklama alternatifleri de sunan Korfu’da rahatınız için birçok ayrıntı mevcut.

Yunan adalarından Türkiye’ye en uzak noktada bulunanı Korfu’ya İstanbul’dan Atina’ya uçarak oradan da dilerseniz 8 saatlik bir otobüs yolculuğu ya da kısa bir uçak seferiyle ulaşabilirsiniz.  Otobüs yolculuğu bir Yunanistan keşfi açısından da ilginç olabilir.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.