Kabak Koyu’nu Keşfetmeye Var mısın?

6

kabakkoyuŞehirden uzaklaşmaya, yeni yerler görmeye, doğanın güzelliğini keşfetmeye hazır mısınız?

Henüz çok kişinin bilmediği, gizli saklı kalmış bir cennet Kabak Koyu! Fethiye merkezden 32 km uzaklıktaki Kabak Vadisi sessiz sakin, havası temiz, oksiyeni bol bir yer. Ormanın saklı bir köşesine saklanmış deniz, o kadar temiz ve berrak ki, dibindeki taşların parlaklığını görebilirsiniz. Fethiye merkezden minibüsle de ulaşımı olan bu güzel vadiye vardığınızda, önünüzde bir uçurum olduğunu fark edeceksiniz, bu uçurumdan aşağıya patika yolu kullanarak dikkatlice inebilirsiniz. Amacınız kamp yapmak ise, yol üzerinde sağda ve solda bir çok kamp alanı göreceksiniz, beğendiğiniz alana yerleşebilirsiniz. Çok aşağılara inmeden çadırınızı kurarsanız, sabahları kabak koyunun muhteşem manzarasına uyanabilirsiniz. Eğer denize daha yakın olmak isterseniz otların arasından 300 metre daha aşağı inmeniz gerekiyor.

Eğer konaklama için oteli tercih ederseniz, patika yol boyunca ormanın en derin köşelerinde küçük butik oteller bulabilirsiniz. Eğer Kabak Koyu’na minibüs ile gitmek istemezseniz, kendi 4×4 aracınızla da kullanabilirsiniz.

Çadırda kalacaksanız, civardaki butik otelleri öğle ve akşam yemekleri, tuvalet ve duş için kullanabilirsiniz. Eğer çadırınızı kumsala kuracaksanız bu gibi ihtiyaçlarınız karşılamak daha zor olabilir.

kabak1

Kamp yapmaya ve çadırda kalmaya karar verirseniz, iyi bir çadır, şişme mat, hava koşuluna uygun uyku tulumu, böcekleri uzak tutan ilaç, ilk yardım çantası, cibinlik, el ve kafa feneri, dürbün, kamp ocağı, yedek tüp, kamp mutfak malzemeleri, çakmak, termos bardak, hazır bitki çayları, radyo, yedek pil, bol kuruyemiş bolca pet şişe su, sabun, tuvalet kağıdı, poşet, harita, ip ilk yardım ışığı, uzun menzilli lazer, çakmak, yağmurluk, yangın battaniyesi, kibrit, *yırtıcı hayvanlarda geçerli düdük, mevsime uygun rahat edebileceğiniz yürüyüş ayakkabısı ve uygun kıyafetlerinizi yanınıza almayı unutmayın. Kabak Koyu’nun eşsiz manzarasını seyrederken kamp ocağında suyunu ısıtıp, hazırladığınız bitki çayını içmenin tadı inanın bir başka olacaktır.

Kabak koyunun yakınlarında bir market yok. Fethiye merkezden yiyecek ve içecek stoklarınızı yapmanız gerekiyor. Tabii çadırınızı bırakıp merkeze gitmekte sorun yoksa hayat kolay!

*Yırtıcı hayvan olarak kabak koyunda bir ayıyla karşılaşmazsınız ama bir tilki ya da yaban domuzu görebilmeniz mümkün.


Paylaş.

About Author

6 Comments

  1. Öyle güzel anlatmışsınız ki, şu an bütün yoğun işlerimi bırakıp gidesim geldi aklım o resimde kaldı.Bir an önce gideceğim.

  2. ayfer tunç on

    geçen sene kızımın tavsiyesi ile gittik muhteşem güzellikte bir yer yol biraz kötü ama değer

  3. inanın ondan daha harika yerler var ama ulaşımı çok zor oluyor….Yolları çok kötü ama değer inanın MARMARİS te yaşayan biri olarak KOYLARINI GÖRÜN DERİM…

    • Hayat Kolay on

      Merhaba Funda Hanım, MARMARİS’te yaşayan biri olarak, sizden tavsiye isteriz. 🙂