13 Şubat Vizyona Giren Filmler

0

Bu hafta vizyonda yerli filmlerin ağırlıkta olduğunu görüyoruz.  Çok konuşulan Grinin Elli Tonu ve dikkat çeken yerli yapım K.O.Z filmleri haftanın en çok izlenen filmler olmaya aday!

Grinin Elli Tonu

gri

Yayınlandığı dönemde çok ses getiren Grinin Elli Tonu kitabının aynı adlı filmi bu hafta vizyonda! Filmle ilgili en çok merak edilenler, kitapta geçen erotik sahnelerin filmde yer alıp almayacağı yönünde… E. L. James’in kitabından bildiğimiz kadarıyla genç bir kadının aşk ve şehvet maceraları anlatılıyor. 13 Şubat’ta gösterime girecek olan film şimdiden 2,5 milyon izleyiciye sahip çünkü 40’a yakın ülkede vizyona giren filmin biletleri şimdiden kapışıldı.

Katran

katran

Türk Sinemasında yükselen korku filmi trendine bir yenisi daha eklendi.  Ersen Denk’in yazıp yönettiği yerli korku filmi “Katran”  bu hafta vizyonda! Başrolünü Wilma Elles’in oynadığı yapım,  klasik lanetli ev temasını işliyor. Filmle ilgili en önemli eleştiri filmin klişelerle dolu olduğu yönünde… Filmin dağıtımını Özen Film yapıyor.

Kod Adı K.O.Z  – Maskeler Düşüyor

maske-dusuyor

Bu haftanın belki de en çok konuşulacak yerli filmi K.O.Z. olacak Celal Çimen’in yönettiği film çok yakın bir tarihi konu alıyor. 17 ve 25 Aralık operasyonlarını anlatan film, içinde bulunduğumuz siyasi ve toplumsal gelişmelerin perde arkasını anlatacağını vaat ediyor. Filmde önemli rollerde Orhan Kılıç, Hazım Körmükçü, Tolga Karel ve Hakan Ural’ı görüyoruz.

İçimdeki Balık

icimdeki-balik

Deniz Celiloğlu’nun başrolünü üstlendiği film Barış adlı karakterin iç dünyasını bize anlatıyor bir eli yüzgece benzer şekilde doğan Barış Deniz biyologudur. Film, Barış’ın ruhsal gelgitleri, bilim ve aşk üçgeninde ilerliyor. Filmde çok iyi sualtı çekimleri olduğunu da belirtelim.  Film Ertan Velimatti Alag’ın ilk film olma özelliği taşıyor.

Yav He He

yav-hehe

Oğlum Bak Git! Filminden sonra yine meşhur bir deyim bu film için isim olarak seçilmiş. Komedi filmlerinin çok izlendiği şu günlerde Yav He He,  Volkan Özgümüş yönetmenliğinde çekildi. Film Sabri ve Medeni adlı iki karakterin koyunlarını satmak için İstanbul’a gelmesiyle başlıyor. Koyunlardan biri çalınınca Sabri ile Medeni koyunun peşine düşüyorlar.

Unutma Beni

unutma-beni

Bir dil profesörü olan Alice Howland’ın yakalandığı Alzheimer hastalığını konu alan filmde, Julianne Moore, Alec Baldwin, Kristen Stewart oynuyor. 2014 yılında çekilen drama türündeki film, 13 Şubatta izleyicisinin karşısına çıkıyor. Filmin dağıtımını Bir Film şirketi yapıyor.

Seni Seviyorum Rio

rio

Tam adı Rio, Eu Te Amo (Rio, I Love You) olan film 10 yönetmenin çektiği 11 farklı filmin birleştirilmesiyle oluşmuş, Brezilya’nın Rio şehrinin aşk temasıyla anlatıldığı film, ilginç bir deneme olarak görülüyor.  Filmin kadrosuna baktığımızda Harvey Keitel, John Turturro, Nadine Labaki, Rodrigo Santoro, Ryan Kwanten ve Vincent Cassel gibi isimler görüyoruz. 

Netekim Karakolu

netekim-karakolu

Yönetmenliğini Yasin Korkmaz’ın senaristliğini ise Zeynel Korkmaz’ın yaptığı filmin konusu, Mersin’de yaşanmış gerçek bir hikayeden alınmıştır. 1980’lerin başında bir grup genç amatör, film çekmeye kalkarlar. Ardından ihtilal patlar ve gençlerin evlerinde film makaraları, kasetler bulunur. Siyasetle hiç ilgisi olmayan gençlerin ajanlıkla suçlanması ortaya trajikomik sahneler çıkarır. Komedi dram dalında çekilmiş filmin dağıtımını Roll Caption yapıyor.

 


Paylaş.

About Author

Comments are closed.