21 Kasım Vizyona Giren Filmler

0

21 Kasım Cuma günü vizyona 7 film girdi. Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 1, Ümmü Sıbyan Zifir, Asfalt Çiçekleri, Kumun Tadı, Şeflerin Savaşı, Seni Seviyorum Adamım, Karışık Kaset bu hafta vizyona giren filmler…

1. Açlık Oyunları Alaycı Kuş Bölüm 1

aclik-oyunlari
Açlık oyunları serisinin en son filmi olan filmde, Katniss daha önce hiç görmediği türden bir yerde uyanır. Uyandığı bu bölge 13. Bölgeye dahil bir alandır. Karanlık yer altı şehrinde gözlerini açan Katniss’in burada öğreneceği çok üzücü bir haber vardır. 12. Bölge, geride hiçbir kalıntı olmayacak şekilde yok edilmiştir ve erkek arkadaşı Peeta’nın beyni özel yöntemler ile yıkanarak, Katniss’e karşı bir tutum izlenmesi sağlanmıştır. Başkan Snow’un kontrolü altında, Katniss’e karşı cephe alan, Peeta, direnişe liderlik yapan, Katniss ile sürekli farklı cephelerden karşılaşacaktır.

Bilim kurgunun vücut bulmuş hali Açlık Oyunları serisinde, kitabındaki beklentileri film fazlasıyla karşılamış ve bu filminde de iddialı bir girişi yakalamıştır. Filme puanımız 10 üzerinden 8’dir.

2. Ümmü Sıbyan Zifir

ummu
Öncelikle korku filmi tutkunuysanız bu filme gitmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Lisenin sonuncu sınıfında okuyan birkaç arkadaşın başı gelenleri anlatan bu film gerçek hikayeden alınmış. Ve yasal olarak da gerçek isimden bağımsız farklı isimler kullanılmıştır. Bu arkadaş grubu mezuniyet öncesi bir çılgınlık yapmak ister ve okulda sabahlamaya karar verirler. Gece gece okula sızarak parti yapmaya başlar. Ve başına geleceklerden habersizce ruh çağırma işlemine başlarlar. İş ciddiyete biner ve Kevser’in çağırdığı ruh o anda gelir. Tutkulu bir şekilde ve korku dolu anlarla izleyeceğiniz bu film kesinlikle tek başına izlenmemeli. Korku filmleri arasında en iyilerinden biri diyebileceğimiz bir film bu. Korku ve gerilimi ilklerinizde hissedeceksiniz.

3. Asfalt Çiçekleri

asfalt-cicekleri
Filmi tanıtmaya geçmeden önce bilmenizi isteriz ki, Asfalt Çiçekleri filmi, dünyanın en sıkıcı filmlerinden biridir. Gitmeden önce iki kez düşünüp, kafanızda soru işaretleri hala varsa üçüncüyü de düşünüp gitmemenizi öneririz. Aksi yol izlerseniz emin olun pişman olacaksınız.

Filmde başrolü canlandıran Hasan, eşyalar ile varoluş arasında bir bağ kuran tuhaf bir adamı oynamaktadır. Bu garip genç, bir gece kız arkadaşoyla gezerken Haifa isimli sokak müzisyeni bir kızla karşılaşır. Bu karşılaşma ile Hasan’ın hayatı büyük ölçüde değişir ve hayatın anlamını bulduğunu düşündüğü Haifa ile birlikte bir serüvene atılır.

4. Kumun Tadı

kumun-tadi
Film başrolündeki kahramanımız olan Hamit, İstanbul’un sakin mahalleleri ile şehre uzaklığı fazla bulunmayan Karadeniz sahilinde var olan fakir bir kasaba arasında gelip gitmektedir. Hamit, kömürcülük işi ile uğraşan ve aynı zamanda insan kaçakçısı olan Ali için çalışmaktadır. Hamit, çalıştığı Ali için kamyonla kömür yaşıyor ve dönüşte de insanların kaçakçılığını yaparak kamyonunda insanları taşıyor. Hamit bu işi yaparken ona bir teselli olacak Denise ile karşılaşır. Denise ile Hamit gizlice her gece buluşurlar. Bununla birlikte kasabaya yeni mülteciler gelir ve mahsur kalırlar. Böylece gerilim dolu anlar başlarken, Denise ve Hamit’in de ilişkileri bozulmaya başlar. Bu filmi heyecanla ve merakla izleyeceksiniz. İyi seyirler dileriz.

5. Şeflerin Savaşı – Comme Un Chef

comme-une-chef
Fransız yapımı olan filmde komedi tufanı sizleri bekliyor. Dünyası yemek sanatları olan bir genç Jack; birgün dünyaca ünlü şef olan, Alexandre ile karşılaşır. Bu sıralarda Alexandre’ın restaurantının yönetim kurulu başkanlığını yapan Stanislas ile başı beladadır. Stanislas’in amacı Alexandre’ın yaptığı yemekleri boykot edip, ona yıldız kaybettirmek ve kimyasal ürünleri yemeklere koyup, restauranta daha fazla kar ettiren, bir şefi restauranta Alexandre’nin yerine almaktadır. Alexandre ile Stanislas’in karşılaştıkları andan itibaren yaşadıkları komik maceralar sizleri tadına doyulmaz bir kahkaha tufanına sürükleyecek. 84 dakika süren filmin, ortalama 40 dakikasını ünlü oyuncu Jean Reno sayesinde gülerek geçireceksiniz. Filme puanımız 10 üzerinden 6 ile komedi filmleri bakımından başarılı olduğu yönündedir.

6. Seni Seviyorum Adamım

seni-seviyorum-adamim
Seni Seviyorum Adamım filmi soluksuz izlenecek bir aşk filmi. Filmin kahramanı Ömer, eskiden çok başarılı bir müzisyendir. Ömer’in hayatı planladığı gibi gitmez ve hayatında olumsuzluklar meydana gelir. Böylece tüm bunlardan kurtulmak ister. Müzisyen mesleğine de böyle küsen kahramanımız Kıbrıs’a gelerek burada bir kasabaya yerleşir. Bu arada hayatında sayılı günler kalan genç bir kızla tanışır. Bu kızın adı Ezel’dir. Bu filmde duygulu bir aşk hikayesinin sizi nasıl etkilediğini göreceksiniz. Eğer aşk filmi seviyorsanız bu film tam size göre. Fakat duygusal filmlerden hoşlanmıyorsanız, zaman kaybedip bu filmi izlemeniz sizin açınızdan iyi olmayacaktır. Film izlemek size sıkıcı bir eylem olmasın. İyi seyirler dileriz.

7. Karışık Kaset

karisik-kaset
Sarp Apak ile Özge Özpirinçci’nin başrollerini oynadığı filmde, iki romantik küçüklük sevgililerin aşk serüvenlerini arka fonda, Türkçe pop müzikler eşliğinde izliyoruz. 13 yaşında ki filmimizin romantik müzik tutkunu Ulaş daha o yaşlardan İrem’e deliler gibi aşıktır. İrem de Ulaş’a karşı boş değildir. En sonunda, Ulaş, aşkını İrem’e çeşitli eski moda şarkıların içerisinde yer aldığı karışık bir kaset ile ilan eder. İkilinin bu yaşlarda başlayan aşk serüveni, orta yaşlarına kadar zaman zaman ayrılıklar eşliğinde devam eder. Akıcı bir aşk serüveni filmde yer almaktadır. Sıkılmadan keyifle izleyeceksiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.