Aşkın Doğduğu Sihirli Ay Işığı

0

Film, işinde profesyonel bir ilizyonistin medyumların foyasını ortaya çıkarırken, iş için takibe aldığı bir medyuma karşı olan yakınlaşmasını konu alıyor. Usta illüzyonist Stanley, filmde genç ve güzel medyum Sophie’yi gözlemleyip, onun aslında gerçek bir medyum olmadığını ortaya çıkarmaya çalışırken, güzel medyumdan etkilenip ona karşı yakınlaşıyor.

11

Woody Allen’in filmlerinde ortak obje olan, ilizyonlu sahneler bu filmde de karşımıza pek çok kez çıkıyor. Tek bir farkla, bu sefer ilizyonik dramalar aşk ile harmanlanıyor.  Sophie’yi başlarda tilki kadar kurnaz dalavereci bir medyum olarak gören Stanley, sonrasında bu küçük hoş hanımın başka yönlerine kapılıyor. İş için takibe aldığı Sophie’nin Stanley’in hayatının aşkı olabileceğini kim bilebilir ki?

22

Bu harika yapım, romantik sahnelerinin yanında, komedi yönüyle de her kesimden izleyiciyi kendine bağlıyor. Başta, iki zıt birey gibi görünen insanların, zamanla nasıl ortak noktalarda buluştuklarına sıkça değinilen filmin dramatik yönü de gene izleyiciyi büyüleyen noktaları arasında. 2014 yapımı olan, yeni bir şeyler izlemek istiyorsanız, Sihirli Ay Işığı filmini size kesinlikle tavsiye ederiz, özellikle değişken insan psikolojilerini merak eden ve gözlemlemekten zevk alan bireyler için film, biçilmiş bir kaftan.  Aşkı konu alış şekli olarak film, Alacakaranlık filminde, Edward ile Bella’nın yakınlaşmasına benziyor. Kadından bazı gerçekleri saklayan erkeğin, zamanla kadına olan tutkusunun artması ve kadının da bu yönde erkeğe yakınlaşması. Biraz da, ilizyonistik sahneler filme görsellik katıyor. İşte, böyle bir yapım ile insan bir filmde aradığı dört kategoriyi de bulabiliyor.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.