Başrolünü Oynayan Ben Affleck ile Soluksuz Bir Gerilim Filmi

0

    Başrol oyunculuğunu Ben Affleck’ in yaptığı ve Rosamund Pike’ın da oynadığı gerilim dolu bir film Kayıp Kız. ABD yapımı olan ve yönetmenliğini David Fincher’in üstlendiği bu gerilim filmi 10 Ekim 2014 tarihinde sizlerle buluştu. Gillian Flynn’in çok satan gerilim romanı Kayıp Kız kitabından uyarlanan filmi, merak ve heyecan içinde takip edeceksiniz. Orijinal adı Gone Girl olan bu filmde evli bir çiftin belirsizlikler içindeki arayışından bahsediliyor.

kayip-kiz1
Amekida’nın Missouri eyaletinde geçen filmde, beşinci evlilik yıldönümlerini kutlayacaklarını sandıkları günün sabahına uyanan Nick ve Amy’nin hayatı hiç beklemedikleri bir şekilde değişir. Kutlama hazırlıkları sürerken beklenmedik bir şey olur ve Amy anlaşılamayan bir şekilde ortadan kaybolur. Zaman geçer ve Amy geri dönmeyince de bütün şüpheler artık Nick ‘ in üzerindedir. Nick bu durumda kendini ifade etmeye çalışır. Suçsuz olduğunu ne kadar ifade etse de Nick, iftiralardan ve üzerine kurgulanmış yalanlardan bir türlü sıyrılamaz. Amy ise hala hayatta mı yoksa öldü mü bir muammadır. Film bu şekilde gerilim ve merak dolu anlarıyla insanı sürükler. Yapımcılarından biri olan Reese Witherspoon ile kalitesini de artıran film, çok konuşulacak. Vizyona giriş tarihinden itibaren sınırları aşan izlenme sayıları ile bu film çok akılda kalacak.

kayip-kiz-3

Ayrıca film için kullanılan mekanlar ve görsel teknikler çok iyi seçilmiş. Bu da insana izlerken ayrı bir keyif veriyor. Filmin konusunun kayıp arama odaklı olması ve türünün ise gerilim olması büyük merak uyandırıcı nitelikte. İzlerken soluğunuzu tutacağınız ve finalinin çabuk gelmesini isteyeceğiniz merak ve heyecan dolu, 2,5 saatlik filmi şiddetle öneririz.

Film şimdiden imdb’nin meşhur top 250 listesine girmiş durumda!


Paylaş.

About Author

Comments are closed.