Nadide Hayat

0

Sevilen ünlü yönetmen Çağan Irmak, sinema hayatına ilk uzun metraj filmi olan “Bana Şans Dile” ile girmişti. Sonrasında ödüller alan filmleriyle, başarısından hep söz ettiren Irmak, şimdi ise başrolünde başarılı oyuncu Demet Akbağ’ın olduğu “Nadide Hayat” filmi ile 18 Aralık günü sinemaseverlerin karşısına çıktı.

Çekimlerinin İstanbul ve Muğla’nın Dalyan ilçesinde yapılan filmde, hayatının ikinci baharını yaşamak isteyen 50 yaşındaki Nadide (Demet Akbağ)’nin hayat hikâyesi anlatılmakta. Nadide Hanım, evlendikten sonra okulunu bırakmış bir ev hanımıdır. Kendini kocasına ve çocuklarının geleceğine adayan Nadide Hanım, 30 yıllık hayat arkadaşını ani bir şekilde kaybettikten sonra, hayat karşısında ne istediğine dair oluşan boşluğu doldurmaya çalışır. Çünkü kendisini hep ailesine adamış, isteklerine hep ket vurmuştur. Üstelik yaptığı fedakârlıkların karşılığını da alamamıştır. Dikiş kursu, koro, gezi faaliyetleri gibi küçük hobiler edinerek zaman geçirmeye çalışmış ancak hepsi hayatında geçici bir dönem olarak kalmıştır. Daha sonra gazetede gördüğü bir haber ile öğrenci affından yararlanarak, kendini önce okul sıralarına sonra da mavi sulara atar. Böylece gençlikte yapamadığı, içinde uhde olarak kalan hataları telafi etmek için deli dolu bir maceraya girişir. Nadide Hanım, bir grup gencin ve karizmatik bir öğretmenin bulunduğu teknede kendisi için yeni bir başlangıca doğru yelken açar.

Filmde, klasik Türk filmlerinin aksine, Çağan Irmak, konusuna hakim ve seviyeli bir komedi tadı vermektedir. Başarılı oyunculuğu ile göz dolduran Demet Akbağ, filmdeki hayatının üç dönemini de başarılı şekilde canlandırarak, seyircilerden tam not aldı. Filmin kadrosunda Demet Akbağ’ın yanında Yetkin Dikiciler, Sevil Akı gibi başarılı oyuncularda bulunuyor. Sığ komedi filmlerinden sıkılanlara şiddetle tavsiye edilen filmde verilmek istenen ana fikir ise, hayatta hiç bir şey için geç kalınmadığıdır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.