Yeni, Heyecanlı ve Gizemli Bir Etkinlik: istrapped

0

Büyük bir heyecanla oynamayı beklediğim ve övgülerini duyduğum İstrapped oyununun öncelikle sitesini takdim ederek tanıtmaya başlamak istiyorum; http://istrapped.com/ adresine girerek hayatınızın en güzel ve en farklı oyunlardan birini oynama fırsatı yakalamanız mümkün.

Siteye girdiğiniz andan itibaren oyun ile ilgili yeterince bilgi bulacaksınız. Ancak, oyun sırasında zorluklar insanı delirtecek seviyede; bazen aklınıza bir şarkı gelir ancak söyleyen kişiyi hatırlayamaz ve sabaha kadar uyuyamazsınız işte bu oyun size yeniden bunları yaşatacak ve bu şarkıyı söyleyen kişiyi bulmak için 1 saatiniz olacak diyebilirim. 🙂

Oyunda son derece dikkatli olmanız gerekli. Gözlem yeteneğinizi en sıkı şekilde göstermeniz gereken oyun, analitik düşünme tarzını yansıtmanız gereken etaplar sunacağı için işiniz hiçte kolay değil. Bu oyuna benzer odadan çıkma oyunlarını hepimiz bilgisayar ortamında oynadık. Peki; bu oyunu farklı kılan nedir diyorsanız cevap basit; gerçek bir mekanda ve gerçek arkadaşlarla odadan çıkma oyunu oynayacaksınız. Bu sefer zamana karşı destekçi arkadaşlarınız var ve oyun akışı her an bir arkadaşınızın aklına gelen parlak bir fikirle değişebilir.

istrapped Nasıl Oynanır?

Öncelikle siteye girerek bir rezervasyon oluşturmanız gerek ve rezervasyon yaptığınız gün doğru saatte orada olmalısınız. Oyun içerisinde olanları tabi ki sizinle paylaşamayacağım, çünkü bu yasak olduğundan çok fazla bilgi vermiyorlar. Her zorluğu arkadaşlarınızla beraber geçeceksiniz, bu kesin. Öncelikle bir grup oluşturmanız gerekli. Ardından 1 saatiniz var; engelleri tek tek geçmeniz gerekecek. Şifreleri bulmalı, kilitleri açmalısınız. Ancak bunu planlı bir şekilde yapmalı ve arkadaşlarınızı doğru bir şekilde organize etmelisiniz. Tam bir ekip ruhu gerektiren oyun aksiyon filmlerindeki kaçmaya çalışan insanların hissini en üst seviyede yaşatıyormuş. Süreniz dolduğunda oyunu bitirmiş olmazsanız, üzgünüm ama yeniksiniz. Şu ana kadar oyunu hakkıyla tamamlayan kişiler oldukça az. Ama yenilirseniz üzülmeyin çünkü oyunu oynayan kişiler; gerçekten bu güne kadar görülen en zor odadan çıkma oyunlarından biri olduğunu ve en önemlisi gerçek olduğunu söylüyorlar.

Oyunu sunan ekip ise bir o kadar sevilmiş gibi görünüyor, herkes ne kadar ilgili ve muhabbeti hoş kişiler olduğunu konuşuyor.

Bütün bu eğlenceli dakikaların yanı sıra odadan çıkmayı başarırsanız sizlere güzel bir hediye var. Ancak bu hediye sürpriz, hala bir açıklama yapılmadı.:)

Birçok kişinin oyun ile ilgili yorumlarını Ekşi Sözlük’ten okumanız mümkün. Oyunun deneyimi herkes için heyecanlı, sonuç ise herkes için yaşamaya değer nitelikte. Sizde mutlaka bu oyunu arkadaşlarınızla beraber denemelisiniz.

 


Paylaş.

About Author

Eğlenmeyi seven farklı yaşamlara saygı duyan ve sürekli yeni insanlar tanımayı seven biriydim. Henüz tanınmayı bekleyen koca bir dünya vardı; her santimini gezmek, yeni yemekler yemek, yeni insanlar tanımak ve yeni felsefeler öğrenmek istediğim bir hayatım vardı. Ancak bunu birilerine duyurmak bir yerden sonra daha önemli gelmeye başladı. Yazmayı ve okumayı tutkulu bir şekilde seviyordum ve artık düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istediğimi fark ettiğimde bütün bunları yazıya dökmeye başladım… Özellikle güzel film izlemenin; insanın yaşamını yönlendirmesi konusunda büyük bir etkisi olduğunu düşünüyorum; bu güne kadar birçok film izledim ve çoğunda ben olsam ne yapardım dedim. Bir filmde başrol olmak aslında hayal değil sadece. Yazdıkça bir yerden sonra aslında bütün filmlerin bizim hayatlarımızdan esinlenilerek yazıldığını; aslında herkesin kendi filminin başrolü olduğunu gördüm… Yazmanın insanlar üzerinde huzurlu bir etki bıraktığına inanıyorum. Benim için yazının gücü kıyaslanamaz. Tıpkı bağırarak söylediklerinizin beyine emir gibi gitmesi gibi yazıda evrene yolladığınız emirler bence…

Comments are closed.