2 Madde İle Tüm Cilt Sorunlarınızı Çözebilirsiniz

0

Yüzünde çok “yağlı” bir şey kullanmak biraz garip gelebilir, ama inanın hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı cilt için harikadır. Hindistan cevizi yağındaki yağ asitleri antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir. Birçok insan, hindistan cevizi yağı kullanımının akne gibi kalıcı cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Hindistan cevizi yağı ayrıca erken yaşlanmayı önlemeye yardımcı olabilecek faydalı antioksidanlar içerir.

Ve zeytinyağı kullanmak cildi nemlendirmenin doğal, hipoalerjenik bir yoludur! Aynı zamanda A ve E Vitamini gibi güçlü antioksidanlar içerir. Bunlar daha sıkı, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için cilt hücrelerinin onarılmasına ve uyarılmasına yardımcı olur!

İlgili: Kuru ciltler için 10 basit nemlendirici tarifi

Ev Yapımı Nemlendirici İçin Gerekli Malzemeler

3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
4-5 damla lavanta esansiyel yağı (isteğe bağlı)

Yapılışı

Küçük bir kaseye hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ekleyin, ardından bir kaşık veya çatalın arka tarafı ile birlikte “ezin”. Güzel ve pürüzsüz bir kıvam elde edinceye kadar karıştırmaya devam edin.

İsterseniz, ek avantajlar için birkaç damla lavanta esansiyel yağı da karıştırabilirsiniz . Lavanta, yatıştırıcı ve antienflamatuar etkilere sahiptir, bu nedenle hemen hemen her türlü cilt rahatsızlığını tedavi etmek için mükemmeldir.

Yağ karışımını hava geçirmez bir kaba aktarın. Daha sert bir doku tercih ederseniz buzdolabında veya daha yumuşak, daha yayılabilir bir doku için oda sıcaklığında saklayın.

İlgili: Nemlendirici kullanmadığınız zaman cildinizde neler olur?

Nemlendiricinin Kullanımı
Az miktarda nemlendiriciden elinize alın ve cildinize sürün. Gün içinde cildinize gerekli olan nemi sağlayacaktır. Ekstra kuru ciltler için, yatmadan önce de cildine kalın bir tabaka sürebilir. Yağlar gece boyunca cildinizi besler, sabah yumuşak, pürüzsüz bir ciltle uyanırsınız!

Bu güzellik nemlendiricisini makyajı çıkarmak, pürüzsüzlükleri azaltmak ve düzgün olmayan kaşlarınızı yatıştırmak için de kullanabilirsiniz!

İlgili: Nemlendirici kullanmadan önce bu yazıyı okuyun


Paylaş.

About Author

Comments are closed.