8 Saç Sorunu İçin Kahve Maskesi

0

Sabahları güne zinde başlamak ya da keyif yapmak için içtiğiniz kahveyi, saçınızdaki problemleri çözmek için kullanmaya ne dersiniz? Kahve maskesi ile saçınızı besleyebilir ve saç sorunlarını giderebilirsiniz. Ayrıca, gün boyunca saçlarınızda güzel kahve kokusu olması da bir başka iyi tarafı.

En yaygın saç problemlerini kahveyle nasıl ortadan kaldırabileceğinizi aşağıda görebilirsiniz.

Saç dökülmesi

Saç foliküllerini uyarmak ve kuvvetlendirmek için, haftada 2 kez kahve ile saçlarınızı yıkayın. Kahve, saçın gücünü artırmak için yüksek miktarda kafein içerir.

Saç uzaması

Kahve, saç köklerini uyarır ve hem erkek hem de kadınlarda daha hızlı saç büyümesine yardımcı olur.

Yumuşaklık ve parlaklık

Kahve, saç folikülleri tarafından emildiğinde, saçları yumuşak yapar ve saç tellerinin parlaklığını artırır.

Saç derisi

Kahve, saç ve saç derisi için harika bir uyarıcıdır. Çok düşük ısıda, 8 saat boyunca herhangi bir saç yağında yarım fincan kahve çekirdeği ısıtın, sonra süzün. Saç derisine ve saçınızın büyümesine yardımcı olmak için kahve yağıyla saç derisine masaj yapın.

Ölü deri

Kahve maskesi, saç derisini temizlemek ve ölü deriyi atmak için idealdir. Birer yemek kaşığı zeytinyağı ve bala, 2 yemek kaşığı kahve tozu karıştırın. Maskeyi saç diplerine masaj yaparak sürün ve bir saat bekletin.

Renk

Kahve, saçlarda güzel bir kahverengi bir renk bırakır. Temiz ve şampuanlanmış saçınıza 1 yemek kaşığı taze demlenmiş kahve, 2 yemek kaşığı saç kremini karıştırarak sürün. 10 dakika bekletin.

Saç kremi

Temiz ve kuru saçlarınızı, taze demlenmiş kahve ile 5 dakika ıslatın. Kahve, saç tellerini anında harekete geçiren, pürüzsüz ve ipeksi hale getiren doğal bir saç kremi olarak çalışır.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.