Ağda Sonrası Cildin Pürüzsüz Olması İçin

0

Birçok kadın düzenli olarak bacak, koltuk altı, sırt, göğüs, bikini ve yüzüne ağda yapar. Cildin kızarması ve sivilcelenmesi sık sık ağda uygulamalarından sonra ortaya çıkabilir. Kıl folikülü iltihaplanır ve küçük kırmızı lekeler oluşabilir. Kıllar uzadıkça içe doğru uzayabilir. Bu nedenle cildinize ağdadan sonra bakmak önemlidir. Bunları yaparsanız ağda sonrasında pürüzsüz bir cildiniz olur.

Ağdadan önce cildinizi yıkayın ve eksfoliye edin. Bölgenin kesik ve yarasız olduğundan emin olun ve ağda yapacağınız alana bebek pudrası sürün. Evde Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Ağdadan hemen sonra çay ağacı yağı ve aloe vera uygulayın. Parfüm içeren ürünler kullanmayın. Cildinizi iyileştirmek ve batık oluşmasını önlemek için üç gün boyunca her sabah ve gece cilde aloe vera uygulayın.

Ağda işleminden üç gün sonra cildinizi temizleyin. Büyüyen tüylerin gelişip kirlenmesini önlemek için ağda uygulamaları arasında haftada en az iki kez peeling yapıp, ölü derileri temizleyin.

Gözeneklerinizi kapatmak ve ağda sonrası iltihabı azaltmak için buz uygulayın. Bölgeyi cadı fındığı gibi bir büzücü ile yıkayın, ardından hemen buzu uygulayın. Bu özellikle yüz ağdası işleminden sonra yardımcı olur. Ağda Acısını En Aza Indirmek Için İpuçları

Gözeneklerinize buz uyguladıktan sonra bir hidrokortizon kremi kullanın. Krem özellikle ağda sonrası küçük kırmızı lekelere eğiliminde olan yüz bölgelerinde etkilidir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.