AHA’nın Yüz İçin Faydaları

0

Alfa hidroksi asitler veya AHA’lar, portakal ve limon gibi meyvelerden elde edilen doğal asitlerdir. Yüz cilt bakım ürünlerinde, asitler genellikle şeker kamışı özü, glikolik asit, malik asit, üçlü meyve asidi veya laktik asit olarak listelenir. En iyi sonuçları elde etmek için konsantre AHA seviyesi yüzde 10 veya daha az olan bir ürün kullanın. Asitler cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirdiğinden, AHA ile güçlendirilmiş kremler veya serumlar kullandığınızda güneş koruyucu kullanın.

Ölü Cilt Hücrelerini Temizler
Alfa hidroksi asitler, cildinizin yüzeyindeki ölü cilt hücrelerini gevşetmeye ve kurtulmaya yardımcı olan kimyasal eksfoliyanlar olarak işlev görür. Asitler Harvard Tıp Fakültesine göre, aşındırıcı eksfolyantlardan daha etkilidir. Düzenli temizlik, ölü cilt hücrelerinin birikmesini önleyerek cildinizin doğal olarak parlak kalmasına yardımcı olur.  Bu Cilt Bakım Ürünlerini Alırken Bir Kez Daha Düşünün

Cilt Aydınlatıcı Etkileri
Güneş hasarı, yaralar ve diğer sağlık sorunları, hiperpigmentasyona ve yüzünüzde cilt renginin solmasına neden olabilir. Her ne kadar kozmetik bir kapatıcı renksizliği gizleyebilse de, gerçek cilt tonunuzu düzeltmez. Alfa hidroksi asitler, “melanin oluşumunu engellemeye” yardımcı olur ve ten renginizi koyulaştıran unsurları giderir.

Emilimi arttırır
Yüzeydeki döküntüler ve ölü cilt, cildinizin aktif bileşenleri cilt bakım kremleriniz ve serumlarınızdaki emmesini engeller. Alfa hidroksi asitler, altta yatan hücreleri ortaya çıkarmak için bu yüzey birikintilerini temizler. Cildinizin emme seviyelerini optimize ederek en sevdiğiniz cilt bakım ürünlerinden maksimum sonuç almanızı sağlar. Kırışıklıklar İçin Doğal Botoks Hazırlayın!

Daha Az Kırışıklık
University of Maryland Center’a göre, alfa hidroksi asitler yüzey çizgilerinin ve kırışıklıkların ciddiyetini birkaç şekilde azaltabilir. Asitler, üstte, hasar görmüş cilt tabakasını çıkarır, altında daha az hasar görmüş cildi ortaya çıkarır ve cilt hücrelerinin yeniden büyümesini sağlar. Asitler ayrıca vücudunuzun cilt yüzeyini dolduran ve sertleştiren protein olan kolajen üretimini de artırabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.