Akne İzlerini Yok Eden 5 Maske Tarifi (Sandal Ağacı Tozu İle)

0

Sandal ağacı tozu sivilcenin yol açtığı yara ve lekelerin giderilmesinde en iyi çözümdür. Sadece tamamen doğal değil, aynı zamanda etkilidir.

Sandal ağacının antimikrobiyal ve cicatrizant özellikleri cildi rahatlatmaya ve üzerindeki tüm izleri, lekeleri ve lekeleri solmaya yardımcı olur. Ayrıca cildin aydınlanması ve tonlanması için faydalıdır. Sandal ağacı, cildi güneş ışınlarından korumak ve bronzlaşmayı gidermek için faydalıdır ve cildin temizlenmesine yardımcı olan doğal bir büzücüdür. Aynı zamanda ciltteki soğuma etkisi nedeniyle güneş yanığı ve kızarıklıkların tedavisinde de kullanılır.

Sandal ağacının, yara izlerinin giderilmesinde tek başına veya diğer cilt bakım bileşenleri ve uçucu yağlarla birlikte kullanıldığında son derece etkili olduğu söylenir. Etkili sivilce yara izi yok etmek için sandal ağacı kullanarak yapabileceğiniz çeşitli yüz paketleri vardır. Sandal ağacı kendi başına bu sorun için harika bir bileşen olsa da, daha iyi sonuçlar için aşağıdaki bileşenlerle karıştırılabilir. İçerikler cilt tipine ve yara izlerinin şiddetine göre değişecektir. Cilt sorunlarınızı sandal ağacı tozu ile giderebilirsiniz

Gül suyu
Gül suyu ekleyerek yapılan sandal ağacı ezmesi sivilce izleri için muhtemelen en iyi çözümdür. Sadece birkaç çorba kaşığı sandal ağacı tozunu birkaç damla gül suyu ile karıştırın. Kalın bir macun haline gelinceye kadar iyice karıştırın ve akneden etkilenen bölgeye veya tüm yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Yaklaşık otuz dakika kalmasına izin verin ve ardından ılık suyla yıkayın.

Süt
Süt, sandal ağacı tozuna eklendiğinde cilt üzerinde büyük etkisi olan doğal bir nemlendiricidir. Keçi sütünün cildi güzelleştirmeye gelince daha da faydalı olduğu söyleniyor. Cildin pullu kalmasını önlemeye yardımcı olan flor bakımından çok zengindir. Böylece, daha iyi bir seçenek. Yapmanız gereken tek şey 1 yemek kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı sandal ağacı tozu ve kalın bir macun oluşturmak için yeterli sütü ilave edin. Macunu yarım saat boyunca yüzünüze uygulayın ve bırakın ve ılık suyla yıkayın.

Gliserin
Gliserin, sivilce izlerinden kurtulmak için sandal ağacı tozuna ekleyebileceğiniz başka bir bileşendir. Üstelik, gliserin kuru cilt için daha da faydalı kılan higroskopik özelliklere sahiptir. Kuru cildi nemlendirmeye yardımcı olan nemi çeker. Sandal ağacı tozunu az miktarda gliserin ve birkaç damla gül suyu ile karıştırarak bir yüz paketi yapabilirsiniz. Bu maskeyi tüm boyun ve yüze uygulayın. Ilık su ile yarım saat sonra yıkayın.

Zerdeçal
Zerdeçal ve gül suyu ile karıştırılmış sandal ağacı tozunun sivilce eğilimli cilde uygulanması, lekelerden kurtulmada çok yardımcı olabilir. Bunu günlük olarak uygulayın, 15 dakika bekletin ve soğuk suyla yıkayın. Bu karışım sadece sivilce izlerini temizlemek için etkili olmakla kalmaz, aynı zamanda sivilce oluşumunu önlemek için de iyidir.

Misket limonu suyu
Sivilce izlerinin giderilmesinde sandal ağacı tozu ve limon suyu karışımı da çok yararlıdır. Tek yapmanız gereken 1 çorba kaşığı sandal ağacı tozu, ½ çorba kaşığı zerdeçal ve birkaç damla limon suyu ile bir macun oluşturmak. Yüzünüze uygulayın ve 20 ila 30 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın. Limon suyu izleri hafifleten ve ölü cilt hücrelerini atan ve doğal ağartma özelliklerine sahiptir. Bu yüz paketi aynı zamanda cildinizin sarkmasını önler, böylece size daha genç bir görünüm kazandırır.


Share.

About Author

Comments are closed.