Alın Kırışıklıklarını Yok Etme Yöntemleri

0

Alın kırışıklıkları doğaldır, yaşlanmanın yan ürünüdür ve onlardan sonsuza dek kaçamazsınız. Erken yaşta görmeye başladıysanız veya alnınızdaki kırışıklığın daha ileri yaşlarda ortaya çıkmasını istiyorsanız genel etkiyi en azından geçici olarak azaltmak için birkaç adım atabilirsiniz.

Yüz kaslarınızı yüz egzersizleriyle veya yüz yoga ile kuvvetlendirin
Bu egzersizler cildinizin sarkma ve kırışık görünümünü azaltır yüz kaslarınızı kuvvetlendirir. Alın kırışıklıklarını hedef alan bir yüz egzersizi kaşlarınızı olabildiğince alçaltmayı, sonra da olabildiğince yüksek ve olabildiğince uzağa kaldırmayı içerir. Bu egzersizi her gün en az beş kez, günde birkaç kez tekrarlayın. Bir süre sonra sonuç almaya başlarsınız. Derin Alın Kırışıklıklarından Nasıl Kurtulursunuz?

Bolca su için
İçeriden susuz kalıyorsanız, dışarıdan görünmeye başlar ve kuru cilt görünür kırışmaya daha yatkındır. Mümkün olduğunca hidrate kalın. Su yerine maden suyu da içebilirsiniz. Yanınızda küçük bir sprey şişesi taşıyarak ve yüzünüzü gün boyunca nemlendirin.

Gevşek cildi sıkmak için yüz bandı veya cerrahi bant kullanın
Bu küçük bandajlar alnın üzerine ve gece gözlerin arasına uygulanır ve cildi kırışık olmayan pozisyonunda tutar. Sarkmayı durdurmak için cildi eğitmek içindir ve derin kırışıklıklar üzerinde bile kullanılabilir.

Gece bazında iyi bir yüz kremi ve her sabah nemlendirici güneş kremi uygulayın
Güneş kremi, sahip olduğunuz kırışıklıkları yok etmezken, daha da kötüye gitmelerini önleyebilir. En iyi kırışıklık azaltıcı kremleri seçmek kolay bir iş değildir. Retinol, koenzim Q10 ve hidroksi asitler gibi mucize içerik maddeleri tercih edin. Göz Ve Alın Çizgilerini Gideren Egzersizler

Cildinizi yenilemek için kimyasal bir soyucu düşünün
Kimyasal soyma prosedüründe, cildin dış katmanını çıkarmak için alfa hidroksi asitler (AHA’lar), trikloroasetik asitler (TCA’lar) veya fenoller, daha az zarar görmüş (ve buruşmuş) bir alt katman ortaya çıkarır. Cilt yenilenmesi işlemini bir doktorun yapması gerekmiyor ama yine de güvenilir bir doktorun yapması daha iyidir.

Botox Uygulaması
Botox, yüz kaslarına enjekte edilen serumun geçici felce neden olmasıdır. Bu, kırışıklıkları anında yumuşatma etkisine sahiptir, ancak daha az arzu edilen bir yan etki, alnınıza Botox enjekte edildikten sonra, etkilenen bölgeyi hareket ettirememeniz nedeniyle, biraz “donmuş” bir görünüme sahip olursunuz. Botox’un bir başka dezavantajı, prosedürün kalıcı olmaması, sadece iki ila dört ay sürmesidir. Kırışıklıklar İçin Doğal Botoks Hazırlayın!

Yüz germe için iyi bir plastik cerrah bulun
Bu cerrahi prosedür, yüzünüzün altındaki yağ ve dokuyu yeniden yapılandırmayı, ardından cildi yeni, daha genç görünümlü konturlara uyacak şekilde ayarlamayı içerir. Yüz gerdirme ile iyileşme süreniz birkaç ay sürebilir ve yüksek fiyatlar muhtemelen herhangi bir sağlık sigortası tarafından karşılanmayacaktır. Yüzünüzdeki gözle görülebilir yaşlanma belirtileri nedeniyle ciddi şekilde rahatsızsanız, bu işlemi göz önünde bulundurun. Alın kırışıklıkları azaltmak için mevcut diğer tüm yöntemlerle karşılaştırıldığında, ritidektomi en uzun ömürlü ve en etkili sonuçları sunar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.