Asla Diyet Yapmayan Kadınların Zayıf Kalma Sırları

0

Dondurma, çikolata yiyen, biraraya geldiğinizde her zaman salata sipariş etmeyen ama her daim zayıf kalmayı başarabilen arkadaşlarınız vardır. Peki bu kadınların zayıf kalma sırlarını hiç merak ettiniz mi?

Uzmanlar diyet yapmanın işe yaramadığını, diyetle verilen kiloların kısa sürede geri alındığını söylüyor. Sevdiğiniz hiçbir şeyden mahrum olmadan yemek ama yine de ideal kilonuzda kalmak istiyorsanız, işte zayıf kalmanın sırları… Diyet yapmadan zayıflamak için 10 parlak öneri

1. Su için
Su içmek kilo yönetimi ve genel sağlığın anahtarıdır. Kola, meyve suyu, tatlandırılmış kahve ve kokteyller gibi şekerli içeceklere yönelmek cazip gelse de, bunun yerine bol su içmeye çalışın.

2. Sınırlayın
Ofis çörekleri, doğum günü pastası gibi ikramları geri çevirmeniz gerekmez. Ancak nerede duracağınızı iyi bilmeniz gerekir. Bir dilim pastayı bitirmek size hiçbir şey kazandırmaz. Tadına bakabilir, sonra pastayı bir kenara bırakabilirsiniz. Zayıflamayı kolaylaştıran 10 besin

3. Konuşun
Özellikle akşam yemeklerinde, yemek sürenizi uzatın. Bunun en iyi yolu masadakilerle sohbet etmektir. Bir süre sonra beyninize doyma sinyali gideceğinden, daha az yemek yersiniz.

4. Diyet gıdaları kesin
Düşük yağlı veya düşük kalorili etiketli yiyecekler teoride iyi gibi gelir. Sorun şu ki, bunlar genellikle ağır işlenmiş ve karbonhidrat açısından yüksek gıdalardır. Bunlar vücudunuzda şekere dönüşecek ve potansiyel olarak kilo almanıza katkıda bulunacaktır. Diyet gıdalar yerine sağlıklı ve doğal gıdalara yönelin. Profesyonel balerinlerin günlük diyet sırları

5. Kötü kelimesini unutun 
Yiyeceklere ‘bu iyi, bu kötü’ gibi anlamlar yüklerseniz, canınız çikolata çektiğinde kötü olduğunu düşünerek kendinizi engellerseniz, daha fazla çikolata yemek istersiniz. Yasak her zaman cezbeder! Bunun yerine küçük bir parça çikolata yiyin.

6. İyi uyuyun
Uyku yetersizliği, kilo alımı yaratan ve yüksek kalorili yiyecekleri tercih etmek için iştahınızı değiştiren hormonal etkilere sahiptir. Ayrıca, etkili bir şekilde egzersiz yapmak için enerjiniz de olmayacaktır. O nedenle her gece düzenli ve yeterli uyumaya özen gösterin.

7. Kendinizi affedin ve devam edin
Bir hamburgere ve patates kızartmasına hayır diyemediğinizde, moralinizi bozmayın. Bir sonraki öğünde daha iyi yemeye söz verin. Düşük benlik saygısı, kilo alımına neden olan düzensiz yemeğe yol açabilir. 7 diyet yalanı

8. Yapay tatlandırıcıdan vazgeçin
Yapay tatlandırıcılar tartışmalıdır. Bazı çalışmalar kilo alımına neden olmadığını gösterirken, diğer araştırmalar kalori içermeyen içeceklerin açlığı uyararak kilo alımına neden olabileceğini düşündürmektedir. Diyet içecekler daha fazla şeker istemek için beynini hazırlar ve birçok insan bunlara bağımlı hale gelir.

9. Baharatları deneyin
Yemeklerinizi otlar ve baharatlarla lezzetlendirirseniz, sağlıklı beslenme asla sıkıcı olmaz. Yapılan araştırmalar, baharatların herhangi bir yemeğin lezzetini artırırken, aynı zamanda da yağ yakımına yardımcı olur. Kırmızı biber gibi baharatlar metabolizmayı hızlandırarak, kalori yakmanıza yardımcı olur. Kilo vermeye yardımcı 14 yağ yakan gıda

10. Kalori saymayı bırakın
Kendinizi kalori saymaya odaklarsanız, yağlı balık, avokado, zeytin ve Hindistan cevizi, fındık ve bitter çikolata gibi yararlı yağlarla ilişkiniz kesilebilir.
Protein (balık, tavuk, tofu), sebzeler ve sağlıklı bir yağ kaynağı ile tabağınızı gerçek gıdalarla doldurmaya odaklanın.

11. Yemeklerle mutlu hissedin
Şeker vücudumuz için iyi olmayabilir, ideal kiloda kalmaya da yardımcı olmaz. Ama, bir kurabiye yedikten sonra pişmanlık duyma, nerede duracağını bil. Her şeyden önce, yiyeceklerin sizi harika hissettirmesi gerekiyor ve diyet yapmayan kadınlar bunu biliyor.


Share.

About Author

Comments are closed.