Avokado Kabuğunu Atmayın, Güzelliğiniz İçin Kullanın

0

Avokado, vitaminler, mineraller ve antioksidanlar dahil olmak üzere inanılmaz miktarda temel besin içerir, çok sağlıklıdır. Avokadonun kabuğu da besin maddelerinden oluşan bir depodur. Bir çalışmada avokado kabuğunda, meyvesinden daha fazla antioksidan bulunmuştur. Bu da avokado kabuğunu güzellik için muhteşem bir kaynak yapar.

Avokadonun güzellik için faydaları saymakla bitmez. Yaşlanma karşıtıdır. Cildi UVA ve UVB ışınlarından korumaya yardımcı olan doğal bir güneş kremidir. Doğal bir nemlendiricidir. İltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur.

Yaşlanma karşıtı
Avokado, kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olan harika bir tedavidir. Sadece yüzünüze avokado uygulamanız değil, meyvesini yediğinizde de, içeriden yaşlanma sürecini yavaşlatmaya yardımcı olur. Meyvedeki antioksidanlar vücudu detoks etmeye ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Nemlendirici
Avokadonun sağlıklı yağları ve bitkisel besinleri sayesinde, hem cildi hem de lokal olarak kullanıldığında cilde inanılmaz faydalar sunar. Avokado yağı, cildi iyileştirme ve yumuşatma yeteneğinden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu kullanım, kuru ciltlere yardımcı olabilecek posa ve yüksek E vitamini içeriğine dayanır.

Avokado kabuğu güzellik için nasıl kullanılır?
Avokadonun meyvesinden sağlanan faydalar, kabuğundan da elde edilebilir.

Kabuğun iç kısmını yüzünüze ya da saç diplerinize sürün. 20 dakika bekletin ve ardından yıkayın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.