Badem Yağı ile Gözlerinizi Şımartın

0

Gözlerinizin etrafında kaz ayağı denilen ince çizgiler oluşmaya başlıyorsa veya akşam geç yattığınız için gözlerinizde şişlikler varsa o zaman size yardımcı olacak bir tarif vereceğiz. Bu tarif ile gözlerinizin çevresini düzelterek güne rahatlıkla başlayabilirsiniz.

İhtiyacınız olacak malzemeler

2 çorba kaşığı badem yağı

2 çay kaşığı hindistan cevizi yağı

1 çay kaşığı E vitamini yağı

Saf aloe vera jeli (2 yemek kaşığı)

Seçtiğiniz esansiyel yağı (isteğe bağlı)

Cam kase ya da kavanoz

Yapılışı:

Birlikte erimesi için tüm malzemeleri küçük bir cam kasenin içine koyun ve 30 saniye kadar mikrodalganın içine atın. Mikrodalganız yok ise o zaman benmari usulü, dibinde su bulunan bir tencerenin içine bu kaseyi yerleştirin ve suyu kaynatın. Malzemeler eridikten sonra çıkarın ve soğuması için oda sıcaklığından bırakın.

Küçük pamur parçalarını alın ve bu karışımın içine batırın. Ardından bu pamukları bir kaç dakaki buzlukta veya derin dondurucu içinde bekletin. Ardından gözlerinizin üzerine koyun ve 15 dakika kalmasını sağlayın. Ardından gözlerinizi durulamayın. Göz kremi kullanıyorsanız, kreminizi sürün.

Yapacağınız bu uygulama gözlerinizin şişliğini indirdiği gibi göz çevresinin aydınlanmasını sağlayacaktır. Çünkü soğuk pamuklar göz çevresindeki kan dolaşımını arttıracaktır. Badem yağı yumuşatıcıdır. Tarih boyunca sedef, egzama ve yara izlerinin tedavi edilmesi için kullanılmıştır. Hindistan cevizi yağı serbest radikaller sayesinde antiaging özelliklerine sahiptir. Aloe vera jelinde güçlü antioksidanlar ve anti-inflamatuar özellikleri vardır. Ayrıca içinde bulunan E vitamini cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar.


Share.

About Author

Comments are closed.