Batık Kılları Yumuşatıp Çıkarmanın Yöntemleri

0

İster ağda kullanın isterseniz tıraş bıcağı. Zaman zaman batık kıllarla ilgili sorunlarınız olmuş olabilir.

Normalde, kıl folikülünde gelişir ve ciltte büyür ve dışarı çıkar. Adından da anlaşılacağı gibi, batık bir kıl ya ciltte yana doğru ya da geriye kıvrılıp cildin içine doğru uzayacak. Batık kıllar ağda veya tıraştan kaynaklanır ve daha kalın ve kıvırcık kıllarda daha yaygındır.

Tıraş veya ağda yapılacağına göre bu durumla başa çıkmanın bazı yöntemlerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. Batıklarınıza Doğru işlemi Yapın
Batıklar için en kötü şey tırnaklarınızla sıkıp, kılı çıkarmaya çalışmaktır. henüz batığın ucunu göremiyorsanız, yapmanız gereken daha farklı uygulamalar var. İlgili: Batık kıllardan kurtulmanın farklı yöntemleri

Gerekli malzemeler
Şeker-zeytin yağı
Bir lif
Bir cımbız
Alkol -Rubbing
Sıcak su
Hindistan cevizi yağı (İsteğe bağlı)

Yapılışı
Malzemelerinizi hazırlayın. Cımbızı alkol ile ıslatın ve sterilize etmek için onları durulayın. İlk olarak, kılı tıkayan ölü deri hücrelerini temizlemek için bölgee peeling uygulayın. Bunun için şeker ve zeytinyağı karışımını kullanabilirsiniz. çok az zeytinyağı ile yapacağınız bu peelingi bölgeye dairesel hareketlerle sürün. Daha sonra, sıcak su altında (kendiniz yakmadan durabileceğiniz kadar sıcak) lifle kendinizi ovun. Cildiniz yumuşadığından kılın ucunu görebileceksiniz. Temiz cımbız ile kılı çekin.
Tüm bu yaptıklarınıza rağmen kılın ucunu göremiyorsanız sadece iki kez 10 dakika boyunca sıcak bir bez kullanın. Kılın çıkmasını sağlayan sıcaklık değildir, cildiniz yumuşamasıdır. İlgili: Batıkları önlemenin 5 farklı yolu

2. Karbonat macunu
Batık kılları çıkarmanın bir başka yöntemi de karbonat uygulamasıdır. Yayılacak kadar kalın bir macun oluşturmak için yeterince karbonat ve suyu karıştırın, ancak çok kalın olmaması gerekiyor. Ellerinizi sabunla iyice yıkayın ve karbonat macununu sert ancak yumuşak dairesel hareketlerle uygulayın. İşlem bittikten sonra ılık suyla durulayın ve hindistancevizi yağını veya nemlendiriciyi uygulayın.

3. Bir Damla Çay Ağacı Yağı
Çay ağacı yağı, batık bir kıl gibi sinir bozucu ve acı verici bir şey üzerinde kullanmak için harika bir esansiyel yağdır. Güçlü antiseptik özelliklere sahiptir ve enfeksiyonu kesmeye ve iyileşme süresini kısaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca rahatsızlık ve iltihapları hafifletir. Tahriş, batma veya olumsuz reaksiyonları önlemek için mutlaka esansiyel yağı cildinize uygulamadan önce seyreltin.

2 çorba kaşığı zeytinyağı (veya başka bir nötr yağ)
15 damla çay ağacı yağı. -Siyah

Nötral yağı ve çay ağacı yağını iyice karıştırın ve .atık kılın bulunduğu alanı kulak temizleme pamukları sürün. lanı tüysüz bölgenize sürün. Bunu günde iki kez tekrarlayabilirsiniz. İlgili: Tüyleri tıraş ederken yapılan 8 hata

4. Elma Sirkesi
Elma sirkesi (ACV), basit bir nedenden ötürü büyümüş tüyler için harika bir çare olabilir. Bazı insanlar için kaşıntı ve rahatsızlıkların azalmasına yardımcı olabilir . Batık kıl sebebiyle iltihap ve ağrı varsa elma sirkesi uygulaması size yardımcı olabilir. Sirkenin alerji yapacağını düşünüyorsanız seyreltebilirsiniz.

5. Hindistan Cevizi Yağı Öncesi ve Sonrasında
Pek çok insan saf hindistancevizi yağını tüm vücudu için bir nemlendirici olarak kullanmayı sevmez, bu sadece kişisel tercih meselesidir. Bununla birlikte, tıraş bıcağı kullanılarak alınan tüylerin yerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tıraş edildikçe tıraş bıçağı ile cildiniz arasında bir bariyer oluşturur ve daha sonra kaşıntıyı ve tahrişleri önlemek için çok gerekli olan nemi sağlar.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.