Bebek Şampuanı İle Yüzünüzü Temizleyin

0

Bebek şampuanıyla yüzünüzü yıkayabileceğinizi duymamış olabilirsiniz ancak özel hipoalerjenik formül cildi tahriş etmeden temizler. Bebek şampuanı, bir bebeğin cildinde kullanılacak kadar yumuşaktır, bu nedenle hassas yüzünüz için de etkili ve güvenlidir. Bir bebeğin gözlerini tahriş etmediğinden, göz makyajını çıkarmak için kullandığınızda sizinkileri de tahriş etmez.

Bebe şampuanı ile yüzünüzü nasıl yıkarsınız?
Yüzünüzü ılık suyla ıslatın. Çok sıcak su kullanmayın, cildinizi doğal yağlarının gitmesini istemezsiniz. Bilime göre yüzünüzü en iyi yıkama zamanı

Bir çay kaşığı bebek şampuanını parmaklarınızla sıkın ve köpürtmek için avuçlarınız arasında ovalayın. Köpüğü parmaklarınızın ucuyla yüzünüze dikkatlice masaj yaparak yukarı ve yuvarlak hareketlerle ovalayın.

Nemli bir pamuklu çubuğun ucuna bezelye büyüklüğünde şampuan koyun. Göz makyajını gidermek için çubuğu kapalı göz kapaklarınızın üzerine hafifçe sürün.

Şampuanı yüzünüzden yıkayın ve gözeneklerinizi sıkaştırmak için hızlı bir şekilde soğuk kullanın.

Pahalı yüz temizleme pedleri satın almak yerine, bebek şampuanını kullanın. Kendi ev yapımı yüz temizleyicisini yapın

Uyarı
Bebek şampuanları gözlerinizi yakmaz olarak bilinse de yine de göz içine kaçırmamaya dikkat edin. Doğrudan temas hafif tahrişe neden olabilir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.