Besleyici Saç Yağları Tarifi

0

Saçlar, özellikle yaz aylarında, denizden veya klorlu sulardan ya da güneşten kuru ve kırılganlaşabilir. Sert kimyasal ürünlerin kullanımı da saçlara zarar verebilir, ancak bu kondisyon tedavisi saçları besler ve güçlendirmeye yardımcı olur.

Saçınızı doğal olarak iyileştirecek olan bu kolay ve ucuz ev bakımını deneyin. Saçını bu bakımın ardından yıkamanız gerektiğini unutmayın.

Saç Yağı İçindekiler

2 yemek kaşığı zeytinyağı
1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı
1 çorba kaşığı bal
1 tatlı kaşığı epsom tuzu veya magnezyum tabletleri

Yapılışı
Tüm malzemeleri birleştirin ve çırpın / karıştırın. Bunu bir blender aracılığı ile de yapabilirsiniz. Hindistan cevizi yağını hafifçe sıvı halde getirmek için ısıtmanız gerekebilir. Epsom tuzu erimeyebilir ama saçınıza uyguladığınızda saçınıza işleyecektir.

Bir lavabo veya duş içinde, hazırladığınız yağ ile saç ve kafa derisine masaj yapın. Ardından saçlarınızı bir duş bonesi veya eski bir havlu ile sarın. Yağ saçınızda 30 dakika boyunca kalsın.

Ardından saçınızı şampuan ile iyice yıkayın. Eğer duştan çıktıktan sonra saçlarınızın hala yağlı kaldığını düşünüyorsanız saçınızın dibine az miktarda karbonat serpin. Masaj yapın. Karbonat saçınızdaki yağı emecektir.

İlgili Yazılar


Paylaş.

About Author

Comments are closed.