Beyaz Saçları Köklerden Siyahlaştıracak Formül

0

Beyazlayan saçlarınızı boyayarak kapatmaya çalışmak yerine, evde hazırlayabileceğiniz basit bir serum ile saç renginizi eski haline getirmeniz mümkün.

Deri olduğu gibi, saç da rengini melaninden alır. İki tür melanin vardır:

Eumelanin (koyu, kahverengi veya siyah pigmentler)

Feomelanin (açık sarı veya kırmızımsı pigmentler)

Her saç folikülü, melanin üretimini yavaşlatan ve saçın pigmentini kaybetmesine neden olan “melanogentik saat” e sahiptir.

Yapılan bir araştırma, saçların beyazlamasının melanosit kök hücrelerinin melanosit üretmedeki başarısızlığından kaynaklandığını öne sürmektedir.

Aşağıda sunulan formül, problemin köklerine ulaşan, saçları koruyan antioksidan bakımından zengin maddelerle doludur.

Artık gri saçın nedenlerini ve bunu önlemenin yollarını biliyorsunuz, burada 2 bileşenli serum var!

Serum için gerekli malzemeler

  • 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • E vitamini

Serumu nasıl hazırlayacaksınız?

Bir kasede iki yemek kaşığı aloe vera jeli ile E vitaminini karıştırın. Karışımı saç derisine masaj yaparak sürün ve gece saçınızda bırakın. Sabah ılık su ile yıkayın.

Saç için aloe vera’nın faydaları

Antioksidan vitaminler E ve C bakımından zengin olan bu bitki, kaşıntılı saç derisini yatıştırmaya yardımcı olur. Ayrıca saçtaki fazla yağın temizlenmesini sağlar.

Saç için E vitamininin faydaları

E vitamini, vücudun serbest radikallerden korunmasına yardımcı olur ve bu da saçın erken grileşmesini önlemeye yardımcı olur.

E vitamini ve benzeri besin maddelerinin takviyesi, hem hücreleri hem de hücre üretimini sağlıklı tutmak için önemlidir.

E vitamini aloe vera ile birlikte, melanositleri korumak ve hasar görmüş kökleri geri yenilemek için ihtiyacınız olan iki bileşendir.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.