Bikini Bölgesinden Tahriş Nasıl Giderilir?

0

Bikini bölgesi rahatsız edici ve çirkin olabilir. Bu hassas alan, tıraş veya ağda sırasında ve sonrasında kesik, içe büyüyen kıllar ve iltihaplanmalara karşı hassastır. Bikini bölgesindeki tahrişin önlenmesi için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

Bikini bölgesinde gözenekleri açmak için sıcak bir duş veya banyo yapın. Büyük miktarda bir exfoliant kremi bikini çizginiz boyunca küçük daireler halinde nazikçe ovalayın. Bu bikini alanınızı gözenekleri tıkayabilecek kir ve yağdan temiz tutar. Aynı zamanda ölü cilt hücrelerinden kurtulur ve enfeksiyona yol açabilecek içe büyüyen tüyleri gevşetir. Koyu Renk İç Uyluk Bölgesini Beyazlatma Yöntemi

Bölgeyi soğuk suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Sürtünmekten kaçının – daha fazla tahrişe neden olabilir.

İltihaplı bölgeye bezelye büyüklüğünde bir düşük doz hidrokortizon kremi uygulayın. Sadece tahriş olmuş bölgeleri tedavi etmeye dikkat edin.

Alana bir aloe-vera jeli veya cadı fındığı yağı veya biberiye ile ağır bir nemlendirici uygulayın. Bu bileşenler cildi doğal olarak yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. Batıkları Önlemenin 5 İpucu


Share.

About Author

Comments are closed.