Bir Profesyonel Gibi Oje Nasıl Sürülür?

0

Ojeli tırnaklar kesinlikle bir kadının bakımlı ve güzel görünmesinin anahtarlarından biridir. Ancak ojeyi de, tırnak etlerine taşırmadan düzgün bir şekilde sürmek gerekir. Bu yazıda, ojeyi bir güzellik uzmanının elinden çıkmış gibi sürmek için ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Ojenizi sürdürmek için sürekli para ödüyorsanız, aşağıdaki oje sürme ipuçları sizi bu yükten kurtarabilir.

Öncelikle, kusursuz bir şekilde ojeli tırnaklar elde etmek için, kaliteli bir ojeye yatırım yapın.

Ayrıca bir şeffaf cila almak da, ojenin altına ve üstüne sürmek için iyi bir fikirdir. Bu, ojenin ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda koyu renkli ojelerin tırnaklarınızda leke yapmadan çıkmasına yardımcı olur.

Adım 1. Tırnaklarınızı temizleyin
Eski ojeyi tırnaklarınızdan temizlemek için asetonsuz bir oje çıkarıcı kullanın. Aseton, tırnaklarınızı zamanla kurutur ve kırılmasına neden olur.

Tırnaklarınızdan eski ojeyi çıkardıktan sonra, tırnaklarınızla tırnak etlerini diplerden geriye itin. Bu tırnak üstüne gelen etlerin geriye itilmesiyle tırnak boyunun uzamasını ve ojenin tırnaklarınızda daha iyi görünmesini sağlar.

Adım 2. Şeffaf cila uygulayın
Temiz tırnaklarınıza ince bir kat tırnak cilası sürün. Ojeyi sürmeden önce cilanın kurumasını bekleyin.

Adım 3. Ojeyi sürün
Oje fırçasını şişenin kenarına sürerek ojenin fazlalılığını alın. Fırçayı tırnak dibine yakın yerleştirin ve aşağı doğru çekin. Sonra fırçayı sol ve sağ taraflardan yine yukarıdan aşağıya doğru çekin.

Sol el ile oje sürerken zorlanıyorsanız, fırçayı hareket ettirmek yerine tırnaklarınızı fırçanın altında hareket ettirebilirsiniz.

İkinci kat ojeyi sürmeden önce kurumasını bekleyin.

Adım 4. Oje fazlalıklarını temizleyin
Ojeyi sürerken, tırnak etlerinize taşırdıysanız, eski bir makyaj fırçasını kullanarak temizleyebilirsiniz. Fırçayı oje çıkarıcıya batırın ve oje lekelerini dikkatlice temizleyin.

Adım 5. Tekrar cila sürün
Ojelerinizin daha uzun süre dayanması ve ojelerinize daha fazla parlaklık vermek için oje kurduktan sonra ince bir kat şeffaf tırnak cilası sürün.

Ojelerinizin kurumasını hızlandırmak için tırnaklarınızı buzlu suya koyabilirsiniz. 2-3 dakika soğuk tırnaklarınızı bekletin, kurulayın ve bebek yağı sürün.

 

İpuçları
Ojeyi asla sallamayın, çünkü sallama ojede kabarcıklara neden olur. Bunun yerine, şişeyi dikey olarak tutarken elleriniz arasında yuvarlayın.

Tırnak cilasını serin ve karanlık bir yerde saklayın. Tırnak cilası, ışığa veya sıcaklığa maruz kaldığında kalınlaşır ve rengi değişebilir. Daha uzun raf ömrü için bunları buzdolabınızda saklayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.