Bölünmüş Saç Uçlarını İyileştirmenin 4 yolu

0

Saç maskeleri sağlıklı saçlar için rejimin düzenli bir parçası olmalıdır. Saçlar kuruduğunda, özellikle saçın zayıf kısımlarında, ayrılma ve kırılma olasılığı daha yüksektir. Doğal yağlar ve saç kremleri, zarar görmüş saçları onarmaya ve saç proteini keratini geri kazanmaya yardımcı olur.

Protein ve sağlıklı yağ alımınızı artırın, doğal saç aletleri ile hafifçe fırçalayın ve saçları nemli ve sağlıklı tutmak için mümkün olduğunda sıcak şekillendirme araçlarından kaçının. Ardından, bu güçlendirme maskelerinden birini haftada bir kez besleyin, iyileştirin ve ayrık uçları önlemeye yardımcı olmak için uygulayın.

1. Yoğurt ve zeytinyağı saç maskesi
1/4 su bardağı tam yağlı yoğurt ile bir çorba kaşığı zeytinyağını birleştirin. Saçınıza uygulayın ve maskeyi 15-30 dakika bekletin, ardından yıkayın ve durulayın. Zeytinyağı, saçı kaplayan, nemi hapseden ve saçları hasara karşı koruyan yağ asitleri içerir. Saç Kırılmasını Önleyen Krem

2. Yumurta sarısı ve bal maskesi
Bir yumurta sarısını bir çay kaşığı balla birleştirin. Maskeyi saçınıza uygulayın ve yıkamadan ve durulamadan önce iki saat bekletin. Bal nemi hapseden ve kuru, kırılgan telleri önleyen doğal bir nemlendiricidir. Yumurtalar ayrık uçların kötüleşmesini önleyen protein ve amino asitlerle doludur. Ayrıca saçın parlaklığını, gücünü ve hacmini geri kazandırır. Saçı Uzatan ve Kalınlaştıran 5 Harika Saç Yağı

3. Sıcak hindistan cevizi yağı tedavisi
Hindistan cevizi yağı saçınız için en iyi yağlardan biridir. Mikrodalga fırında yaklaşık 10 saniye ılık 1/4 fincan hindistan cevizi yağı ve 6 damla biberiye esansiyel yağı ekleyin. Bölünmüş uçları önlemek için kuru saça, bütün saç derisine veya sadece uçlara uygulayın. Gerçekten kabarık saça sahipseniz shea yağı veya argan yağı da kullanabilirsiniz. Saçlarınız İçin Neden Hindistan Cevizi Yağı Kullanmalısınız?

Başınızı havluya sarın veya bir duş başlığı takın ve maskeyi en az 20 dakika açık bırakın. Daha uzun kalırsa daha iyi olur. Saçınızdaki yağı almakta zorlanıyorsanız, iki kez şampuan yapmanız gerekebilir.

4. Bitkisel elma sirkesi saç durulaması
Sirke ile saçın durulanması telleri çok yumuşatır. Elma sirkesindeki asetik asit, ürün tortusunu temizler ve otlar saçı güçlendirirken parlaklık katar. Saç Bakımıyla İlgili Doğru Bilinen 10 Yanlış Uygulama

Bir bardak su kaynatın ve bir çorba kaşığı kurutulmuş ısırgan otu, bir çorba kaşığı kurutulmuş adaçayı ve bir çorba kaşığı kurutulmuş biberiye ilave edin. 10 dakika boyunca demleyin ve süzün. Çay soğuduğunda iki yemek kaşığı elma sirkesi eklenir. Şampuandan sonra duşta saça uygulayın. Durulamadan en az bir dakika saç üzerinde bekletin.


Share.

About Author

Comments are closed.