Boynunuzdaki Yaşlanma Etkilerini Azaltmanın 7 Yolu

0

Yaş almaya başlayınca ilk belirtiler göz çevresi ve boyun kısmında meydana gelmeye başlar. Özellikle gıdısı olan kişiler bu durumdan çok rahatsız olur. Bu yazımızda size boynunuzdaki yaşlanma etkilerini azaltmanın yöntemlerini ele aldık.

1. Duruşunuzu Geliştirin
Kötü duruş boyun derisinden sarkma ve buruşuk olmasında önemli katkısı vardır. Otururken, boynunuzu güzel ve uzun tutmak için sırtınız düz bir şekilde oturduğunuzdan emin olun. Dik oturmakta zorlanıyorsanız o zaman duruş düzeltici petlerden yararlanın. deneyin.

Boyun derisinin zarar görmemesi için uyku pozisyonunuzu da geliştirebilirsiniz. Sırt üstü uyumak çok daha iyi olacaktır. İlgili: Boyun kırışıklığının nedenleri biliyor musunuz?

2. Fazla Güneşe Maruz Kalmayın
Sert güneş ışığına maruz kalmak sarkmış boyun derisinde önemli bir rol oynayabilir. Güneş ışığına maruz kalmanızı sınırlamak, sadece boynunuzda değil, vücudunuzun her yerinde kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olacaktır.

3. Güneş Koruyucu Kullanın
Güneşe maruz kalma, kırışıklıkları ve sarkık boyunu kötüleştireceğinden emin olabilirsiniz, bu nedenle dışarı çıktığınızda güneş koruyucu sürmek iyi bir fikirdir. Sabah güzellik rutininize SPF ile nemlendirici katmayı deneyin.

4. Düzenli Egzersiz
Düzenli egzersiz, sadece boynunuzda değil, vücudunuzun her yerinde de kırışıklıkları ve sarkmaları azaltmanıza yardımcı olabilir! Fazla yağ depoları genellikle sarkma ve kırışmayı daha da kötüleştirebilir, bu nedenle aşırı yağların kontrol altında tutulması için egzersiz önemlidir. Boyundaki Koyu Deriden Kurtulmanın 12 Yolu

5. Boyun Egzersiz
Boyun kaslarınızı sıkı tutmaya ve sarkmayı azaltmaya yardımcı olmak için düzenli olarak bu basit boyun egzersizini yapın!
Çenenizi tavana bakana kadar kafanızı geriye doğru eğerek başlayın. Alt dudağınız ile çeneniz gerilir. Birkaç saniye boyunca bu pozisyonda kalın, ardından dudağınızı ve çenenizi normal pozisyonlarına getirin. Tam set için bu çene hareketlerini 20 kez tekrarlayın.

Yapabileceğiniz başka bir boyun egzersizi, ağzınız kapalıyken dilinizle daireler çizmeye çalışmaktır. Saat yönünde hareket eden 5 daire yapın, ardından 5 daire saat yönünün tersine hareket ettirin. Tam set için bu seriyi 20 kez tekrarlayın.

Son olarak, burada her yerde yapabileceğiniz kolay bir egzersiz! Ağzınız kapalıyken, dilinizin ucunu ağzınızın üst kısmına doğru bastırın. Bu pozisyonu 5 saniye basılı tutup bırakın. Tam set için 20 kez tekrarlayın. İlgili: Boyun ve gögüs kırışıklıklarını önlemenin yolları

6. Antioksidan Zengin Kremler Kullanın
Antioksidanlar, kollajen üretimini teşvik etmeye ve serbest radikallerin verdiği hasarla savaşmaya yardımcı olur; bu da onları kırışıklıklar ve sarkma ile mücadele için mükemmel bir araç haline getirir. Bu avantajlardan yararlanmak için boynunuza antioksidan içeren bir krem ​​kullanın!

7. Fotoğraflarda nasıl poz vermeli
Hepimiz fotoğraflarda elimizden geleni yapmak istiyoruz, ama sarkık boyun cildi bu kadar zorlaştırabilir! Çift çene etkisini ortadan kaldırmak için yüz egzersiz eğitmenleri basit bir oyunu öneriyor. Çeneni yere koy, sonra boynunu bir kaplumbağa gibi dışarı çıkar. Bu biraz garip geliyor, ama bu poz fotoğraflarda çok kullanılıyor. Boyun Sertleşmesini Önlemenin Yöntemleri

Çift çene etkisini azaltmak için makyaj şekillendirme de kullanabilirsiniz. Çene çizginizin altına koyu bir kontur eklemek, çene çizginizin daha güçlü tanımlanmasını sağlayabilir. Sadece çene çizginizin hemen altında bulunan üç renk tonundan oluşan kahverengi bir göz farı veya bronzlaştırıcı uygulayın, ardından küçük bir fırça ile karıştırın.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.