Boyun Kırışıklıkları Nasıl Önlenir?

0

Yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıklarda en belirgin olanlar boyun bölgesindeki kırışıklıklardır. Yüz, makyaj ve estetik gibi hilelerle güzel ve kusursuz gibi görünebilir ama boyun bölgesi yaşı ele verir.

Yaşlanmanın ilk belirtilerinden biri boyun kırışıklıkları ve sarkmadır. Bu sorunlardan kaçınmak için, cildinizi kırışıklıklardan ve diğer kusurlardan düzgün bir şekilde korumanız gerekir.

Yaşlanma sürecini yavaşlatmanın en iyi yolu boyun derisinin esnekliğini korumak ve güçlendirmektir. Boyun bölgesi yüze oranla daha hassastır ve bu yüzden daha da dikkatli olmanız gerekir.

Boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaların önüne geçmek için erken yaşlardan itibaren önlem almak gerekir.

Kirlilik, duman ve sigara
Çevresel kirlilik ve duman cilde zarar verir. Erken yaşlarda, cilt bu serbest radikalleri nötralize etmeyi başarır. Ama yaş ilerledikçe bu özelliği azalmaya başlar.

Güneş
Güneşe maruz kalma, ciltle ilgili sorunların en büyük nedenlerinden biridir. Güneş, cildinizi D vitamini ile besler ve sağlıklı kemik büyümesinde yardımcı olur. Ama dışarı çıktığınızda, cildinizi iyi bir güneş kremi ile korumak çok önemlidir.Güneş ışınları cildin elastikiyetini kaybetmesine neden olur, cildin kırışıklıklara ve yaş lekelerine açık hale gelmesine olanak verir.

Sağlıklı bir yaşam tarzı ile boyun kırışıklıkları önlenebilir

  • Cildinizi UVA ve UVB ışınlarına karşı güneş ışığından koruyun.
  • Sigara dumanına cildinizi maruz bırakmayın.
  • Yaşamınıza iyi bir boyun egzersizi ekleyin.
  • Kafanızı her zaman düz ve çenenizi yukarı kaldırmayı alışkanlık edinin.
  • Sıkı bir cilt için günde en az 8 bardak su için.
  • Yüksek bir yastık, pürüzsüz cildiniz için en büyük düşmandır. Yüz ve boyun arasındaki açıyı maksimum tutun. Yüksek yerine küçük bir yastık tercih edin.
  • Boynunuza patates dilimleri sürün. Patates, cilde detoks yapar ve gözenekleri temizler.
  • Uyumadan gece boynunuza iyi bir kırışıklık karşıtı krem sürün.

Bu adımları çok erken yaşlardan itibaren takip ederseniz, yaşlanma sürecini yavaşlatmak daha kolaydır. Mevcut boyun kırışıklarınız varsa çok iyi bir anti-kırışıklık kremi ve Retin-A kremleri kullanabilirsiniz.


Share.

About Author

Comments are closed.