Boyun ve Göğüste Cilt Nasıl Sıkılaştırılır?

0

Durumun ciddiyetine bağlı olarak, diyet, egzersiz ve cilt bakımı da dahil olmak üzere basit yaşam tarzı değişiklikleri ile cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Bununla birlikte özellikle de yaşın neden olduğu koşullar, basit ev ilaçları için çok şiddetlidir. Bunun yerine, reçeteli kremler, lazer cerrahisi, ultra ses ameliyatı veya kozmetik cerrahi gibi cilt sıkılaştırıcı bir tedaviye ihtiyaç duyacaklardır. Ama yine de önce evde denemenizde fayda var.  Göğüs Sarkmalarını Önlemek İçin 8 Mükemmel Yöntem

Bol miktarda A vitamini, E vitamini, C vitamini, çinko ve çoklu doymamış veya tekli doymamış yağ içeren sağlıklı, dengeli bir beslenmeye geçin. Bu besinler cildi elastik tutan kolajen üretimini teşvik eder. Bol miktarda su için; hidrasyon sağlıklı ciltler için anahtardır.

Boyun ve göğsünüzün cildini düzenli olarak nemlendirin ve peeling yapın. Shea yağı veya kakao yağı gibi güçlü bir nemlendirici kullanın. Duşta bir lif kabağı süngeri veya sıvı bir ovma ile peeling yapın ve hemen sonra losyon uygulayın. Cilt Sarkması İçin Evde Uygulayabileceğiniz Çözümler

Göğüs egzersizleri içeren haftada iki veya üç gün güçlendirici bir rutin uygulayın. Yapacağınız kas, cildi dolgunlaştıracaktır.

A vitamini kremi, E vitamini yağı veya C vitamini serumu gibi reçetesiz cilt sıkılaştırıcı merhemler uygulayın. Aloe vera da cilt sıkılaştırma özelliklerine sahip olabilir.

Kozmetik bir tedavi veya reçeteli bir merhem hakkında doktorunuza danışın. Plastik cerrahi en belirgin seçeneklerden biridir, ancak bazı prosedürler vardır. Uyurken Sutyen Takmak Göğüslerin Sarkmasını Önler Mi?

Lazer ve kızılötesi tedaviler, cildi en derin seviyelerinde ısıtarak yeni kolajen büyümesini uyarabilir, ancak her zaman öngörülebilir değildir ve birkaç seansa ihtiyacınız olabilir. Ultrason tedavileri aynı şekilde çalışır; sadece farklı bir enerji türü, yani ışık yerine ses kullanırlar. Cildinizin fazla tedaviye ihtiyacı yoksa, Retin-A gibi reçeteli bir krem ​​uygulayabilirsiniz.


Paylaş.

About Author

Comments are closed.